Karadeniz Pet

Çok fazla yem yiyor.

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Kusum asiri derecede yem yiyor kursagi top gibi oluyor dik duramiyor nerdeyse.Surekli yiyor.Baslarda yemligini cikariyordum sonra biri o ihtiyaci kadar yer cikarma dedi su an hep takili duruyor ama kus durmadan yiyor.Sizce ne yapmaliyim

yemini günlük ver atıyorum normalde günde bir yemek kaşığı yiyorsa günde bir tatlı kaşığı ver benim aklıma bu geldi

durmadan yiyorsa sıkıntı olabilir.çözümü çok basit ara ara çıkar yemliği

Surekli yemlik cikarip takmakla da ugrasmak istemiyorum.

Kusum asiri derecede yem yiyor kursagi top gibi oluyor dik duramiyor nerdeyse.Surekli yiyor.Baslarda yemligini cikariyordum sonra biri o ihtiyaci kadar yer cikarma dedi su an hep takili duruyor ama kus durmadan yiyor.Sizce ne yapmaliyim

kuş yem yediği için ölmez ama açlıktan ölebilir. aç bırakmak olmaz kuş zaten fazla yediğini çıkarıyor kendisi o yüzden buna yapıcak herhangi bir şey yok benim kuşda sıkıldıkça akılla yemliğe girip yiyor

Dışarıda olduğu zamanlarda sağa sola çarpmıyorsa, alıştıysa arada dışarı çıkarın. Dışarıdayken acıksalar bile geç farkediyorlar bazen. Hem yediği löp löp et olmaz :))) hem de daha az yer. Ne kadar istiyorsa o kadar yemesi taraftarıyım ben. HEp dolu yemlik veririm her gün kabuklarını üfler doldururum, benim cehaletim de olabilir ama hiçbir kuşun yemekten çatladığını duymadım. Yağlanma olabiliyor ama o da yem karışımı ve kuşun hareketliliğiyle alakalı sanırım. Arada bir dışarı çıkarırsanız onun için daha iyi olur.

Geri