petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çok halsizleşti. acil yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rumeysa ŞEVİK tarafından 1 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    Herkese Merhabaa...Kuşum birkaç saat önce iyiyken şimdi birden halsizleşti. Kafası nerdeyse tamamen ıslaktı terlemiş miydi anlamadım. Kusmaya çalıştı ama kusamadi. Buraya bir fotoğraf atıyorum bakarsanız memnun olurum. eş istiyor ama sadece eş istediği için hasta olmuş olabilir mi? Şimdiden teşekkürler...

2. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Cok gecmis olsun. Yeminde herhangi bir değişiklik yaptınız mı? Ya da ilk defa yediği birsey oldu mu bu aralar? Kuşlar terlemez. Kusmus eğer kafası ıslaksa. Kursakta bir problem var büyük ihtimal. Kustan anlayan bir veterinere gitmenizi öneririm.

3. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0

4. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    Yemde bi değişiklik yapmadım. Evet zaten kusmaya çalışıyordu ama kusunca o kadar islanabilecegini dusunemedim. Bu yaz ikince kez yaşıyorum bunu... cok Tesekkurler cevap icin...

5. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Balgam kusmus. Siz en iyisi vakit kaybetmeyin veterinere gidin dediğim gibi. İlerlerse tehlikeli olur. İnsallah hemen iyileşir

6. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    İnşallah iyileşir

7. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    Veteriner e bir an önce gidin ama sanki mantar sorunu gagasının yakın foto paylaşır mısınız ayrıca kusarakk kafasinin islandiğini ilk defa duydum suluga kafasını sokmuş olabilir mi
    Vit ve mama takviyesi yapmanız kusunuzun kendisini toplamisina yardımcı olur

8. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Kafasını sulugu sokmuş olamaz cunku ben kuşumu aynı sebepten kaybettim ve Nasıl bir kusma sekli cok yakından gördüm maalesef. Ayrıca eğer kursak iltihabıysa vitamin onu daha kotu yapar. En iyisi arkadasın kuşu veterinere götürmesi

9. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    Ben de kusarken gormustum daha önce, evet kafası tamamen islanabiliyor. Mantar mi bilmiyorum böyle oluyor sonra geçiyor tekrar oluyor. Fotoğraf koyuyorum şimdi ilgindiğiniz için teşekkürler

10. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    Kursak iltihabının sebebi nedir bilginiz var mı ? Bu kusma olayını ikince kere yaşıyoruz. Bugün keyfi yerinde. Veteriner bulamadım, buldugumda hemen goturecegim

11. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Birçok sebebi olabiliyor stres ic parazit sağlıksız bir ortam vb. Ama soyle de birsey var ben hergun temizlerdim kafesini Herseyiyle dört dörtlüktü cok ilgileniyordum ama nedensiz yere hastalandı 1 haftaya da kaybettim guzel kuşumu. Bazen nedeni de olmuyor. Demek sizinki hafif seyrediyor aralarda kusuyor demişsiniz. Ama yine de veterinere acil danışın. Belki de daha basit bir hastalıktır onu da söyleyim. Bu son gönderdiğiniz fotoğrafta gayet sağlıklı gorunuyor maşallah. İnsallah bütün sorunu geçer sağlıklı uzun günler yasarsınız birlikte

12. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Ayrica kizismis bir dişi. Es almayi düşünebilirsiniz o da büyük stres yapıyor kuşlarda

13. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    Eş almak isterim tabi ama ogrenciyim. kuşa annem bakmak zorunda kalıyor, istemiyor alamiyorum maalesef... yardımlarınız için çok teşekkür ederim cok yardımcı oldunuz

Sayfayı Paylaş