Karadeniz Pet

Cok uzgunum:(Lutfen yardim edin.

• Konbuyu başlatan RamizAzeri
  • Başlangıç tarihi
R

RamizAzeri

Guest
Merhaba arkadaslar ve abiler,Dun ilk dogum gunum idi ki,durmadan agladim,Bana dun KOmsum 1cift muhabbet kusu verdi,Disi kusun altinda da 7tane yumurta vardi,Babam kuslari salmaya biraktiginda erkek kus aradan kacti ve ucup gitti :( diside yuvaya girmedi aksama kadar,yumurtalarda zaten bozuldu,hemen gittim kendi renginde erkek aldim disiycin,Ama erkek yeni oldugu icin korkuyor,Disinin altida cok kabarik sanki yumurta dustu dusecek,sanirim sekizinci icin,dun yumurtlamisdi,8cide sabah gelmeli,ama yuvaya girmiyor,diger yumurtlarinda hepsinin icinde yavrular gelismisti,simdi ben ne yapiyim?((((

kardeşim ilk önce hayırlı olsun sonra geçmiş olsun yumurtalara iki saat yatmazlarsa embrio ölür yapcsak bişi yok bu seni psikolojk olarak etkilemesin birdahaki sefere inşallah üzülme senin canın sagolsun bu çifle mutlu olmayı dene yumurtaları al artık malesef onların işi bitti aynı şey benim 2kere başıma geldi tam 11 tane yumurtam heder oldu saglık olsun zamanla insanlar yaşadıgı olaylarla tecrübeleniyor.

Tamam bunlar cift olurmu?hemde yine altinda yumurtasi var

yatıyormu şuan yumurtalara kardeşim yoksa poposundamı var yumurta

Hocam öncelikle yeni yaşınız hayırlı olsun
artık yumurtalar için yapılacak bişey yok ölmüşlerdir ve dişide daha yumurta varsa büyük ihtimal yuvaya girmediği için kafes tabanına yumurtlar yumurtlarsa onu da alırsınız bakacağını sanmıyorum
artık yeni erkekle çift olmasını bekleyeceksiniz umarım bundan sonrası güzel olur

yumurta poposunda var,2 defa girip cikti yuvaya,Erkekle kavga etmiyor,erkek neyere oda oraya kosuyor,yumurtalari kirdim,icinden olu yavrular cikti,yani embiroyi,yuvaya yumurtlayip yatarsa,olurmu bu is?yumurtalari diger 5 ciftimin altina surmek istedim,babam dediki diger ciftlerde kendi yumurtalarin kirar

evet dogru söylemiş ama söle bi kurnazlık yapabilirsin öbür çiftinin yumurtalarını kontrol et kesin boş diye tahmin ettigin yumurtalarla takas edebilrsin yeni gelen yumurtayı, ama belki dişi yeni gelen yumurtaya yatacak gibi diyosun bak bakalım iyi gözlemle kaçırma valla yumurtayı atınca yatacakmı? yatarsa iyi yatmassa hemen öbür çiftin altındaki boş diye tahmin ettiginle takasla şanş ya tutarsa?

hocam yuvaya girip çıkıyosa belki yine yuvaya yumurtlar o zaman bi şans var ama erkeğin dişiyi beslemesi lazım beslemezse dişi yatar mı acaba bilmiyorum biraz karışık bi durum

Tek dusunduren beni erkek yidizdirirmi?egerki yumurtaya yatmazsa,ne zaman sonra yeniden yumurtlar? diger 5ciftimin 6+6+7+5+9 hepsi dolu :) o yuzden istemedim onlarin altina surum

Geri