Karadeniz Pet

Daha Yeniyim...

• Konbuyu başlatan lakararxx
  • Başlangıç tarihi
L

lakararxx

Guest
Öncelikle abilerime kardeşlerime selamlar bende 1 çift kuş var bunlardan yavru almıyorum zaten istemiyorumda fakat şimdi 1 çift daha lacağım cuma günü bu çifti kendi odama koysam sabahtan akşam güneş batana kadar ışık alıyor ben dışında kimse pek girmez bir tek akvaryum motorunun sesi var biraz acaba bu odama koysam yavru alabilirmiyim?

bu sitede adamın elinde çiftleşen kuşların videosunu dahi gördük...

hiç bişey olmaz ama yavru alacağın kesin değil.hazır daha önceden yumurta yapmış alıcaksın anlaşılan.kuşun psikolojik durumuna bağlı yavrulaması,yerini yadırgar stres olursa beklemen lazım ama getirdiğin kuşlar bir bakmışın ertesi gün çiftleşiyor.herşey kuşa bağlı

eğer insana alışkın olmayan bir çift alacaksanız mükemmel ortamı sağlasanız bile işiniz çok zor. biraz uzun sürer ama size tavsiyem öncelikle erkeği yavru iken alın 3-4 ay kendinize alıştırın. daha sonra 2 aylk bir dişi seçtirin kuşunuza. dişi 6 aylık olduklarında eş durumunda sıkıntı yoksa çok çok büyük bir ihtimal yavru almaya başlarsınız. ben hem hazır çift hem de kendi yetiştirdiğim çiftleri deneme imkanı buldum. hazır çiftin benden önce bir sürü kuluçkası vardı ve her fırsatta kur yapıyorlardı ancak odada benim bulunmamdan rahatsız oldukları için 1 yıl hiç yavru yapmadılar. ama kendi yetiştirdiğim çift, dişi 6 aylık olduktan itibaren 3 yıl boyunca hep yavru yaptı. omzumda bile çiftleşebiliyorlardı mesele sizden ürkmemeyi öğrenmeleri

Teşekkürler fakat alacağım kuş daha önce yavru alınmış bir kuş hemde 5 6 kere...Bilgileriniz için tekrar teşekkürler

5-6 kere yavru alınmış kuş en azından 1,5 yaşında olur. en iyi ihtimalle 4-5 kuluçka yapar o da gerçekten en iyi ihtimalle. bazen de hiç yapmaz yer değişikliğinden ötürü. riskli bir durumdur, tavsiyemi göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Tavsiyeleriniz için teşekkürle...Peki akvaryum motorunun sesi gece kuşları rahatsız eder mi?

Geri