Karadeniz Pet

Dal darı ekmeyi düşünenler

yk12yk12

Paylaşımcı Üye
Dal darı ekmeyi düşünenler sorusu olanalr sorsun bu yaz birazekmiştim sorusu olanlar sorsun fotoğraf bulanık çıkmış fark etmedim
20180821_161834.jpg

Kardeş biz sormadan sen mesela nasıl ektin ne kadar verimi var gibi genel bilgi verebilirmisin?
Nisan ayında bahçeye babannem mısır ekerken ektim önce toprağı çabaladım darıları attım suladım fazla su istemiyor kurak bir bitki saksıdad denedim ama olmadı ben kırmızı ektim darılar kızarınca topladım içlerinde böcekler vardı 10 dkk sirekli suda beklettim böcekler daridan çıkmış kaseseydi darıyı temiz suda duruladiktan sonra balkona astım 1 haftada kurudu kuşlarımda verdim bir sorun yok

Nisan ayında bahçeye babannem mısır ekerken ektim önce toprağı çabaladım darıları attım suladım fazla su istemiyor kurak bir bitki saksıdad denedim ama olmadı ben kırmızı ektim darılar kızarınca topladım içlerinde böcekler vardı 10 dkk sirekli suda beklettim böcekler daridan çıkmış kaseseydi darıyı temiz suda duruladiktan sonra balkona astım 1 haftada kurudu kuşlarımda verdim bir sorun yok
hmmm nisandamı ekiliyo acaba benim sitede ekebileceğim bi hobi bahçesi varda ne zamanın bitkisi bi bakmam lazım

Mısır darı değildir. Hem mısır hem de darı birer tahıldır. Buğday ve arpa gibi.
Faydalı bir paylaşım olmuş.
Saksıda istenilen sonucu vermiyor ancak bahçesi olmayanlar derin bir saksı veya kap içinde de keyfi olarak yetiştirebilir ancak sonuç hicbir zaman fotoğraflardaki gibi olmaz.

Geri