Karadeniz Pet

Daldarı Ekimi

LooPS

Yeni Üye
Adana’da yaşıyorum evimin yanında güzel bir bahçem var sabah 6 Dan akşam 6 ya kadar büyük kısmı güneş alıyor , her bazı yerleride hep gölge. Neyse peki dal darını tohumunu nasıl bulabilirim ?

Dal dari dedigimiz normal de yemlerde bulunan darı özel olarak almanız gereken bir sey yok :)

Hımmm anladım tohumun ekimi nasıl peki saksım ve içinde toprağı hazır serpiştirip bol bol sulamamızmı lazım

Kuşunuza verdiğiniz dal darının tohumlarını ayıklayıp ekebilirsiniz. Benim evimde ekecek bahçe olmadığı için saksıya ektim üzerinden 3 gün geçti.

Yakında havalar soğumaya başlayacağı için büyük ihtimalle çıkmayacak, genellikle ilk bahar ve yaz aylarında ekilmesi gerekiyormuş. Uzun zamandır aklımdaydı ha bugün ha yarın diye diye ekim yapmakta geç kaldım :)

Danıştığım herkes bu mevsimde çıkmaz dedi, ben de nasıl olsa çıkmayacak diye kuşlara verdiğim darının tüm arta kalanlarını kabuklarıyla beraber ektim 6.günün sonunda sonuç bu.

20200906-231458

Çok sık çıkmış, dallar biraz sertleşince seyrelteceğim :D

Bende ektim ama seninki gibi değil seyrek benimkiler, serçe parmağı gibi şuan. ya bence filizlenir ama işte tohumların içi dolu olacakmı ? :)

Bende ektim ama seninki gibi değil seyrek benimkiler, serçe parmağı gibi şuan. ya bence filizlenir ama işte tohumların içi dolu olacakmı ? :)

Ben çıkmaz diye kuşlardan arta kalan tüm tohumları serpmiştim 100 tane belki daha fazla. Normalde 20-30 tane ekmek kafi.

Tohumların dolu olup olmayacağını zaman gösterecek :)

Geri