Karadeniz Pet

Daniel Lütolf'un Vazgeçilmez Tohumu ve Faydaları

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
2. January 2012, 23:21
FONIOPADDY mucize tohum

İlk olarak 2001 haziranda Alman ornitolojik bir incelemede büyük bir ilgiyle okudum foniopaddy ‘yi.Bu tohum Afrikada ama daha çok Uganda’da yetişiyor.Bu tohumun yararlarını tesadüfen keşfeden Hollanda’lı ithalatçı ile Almanya Lorrach’taki uluslar arası bir sergi olan İPOS’ta 2001 kasımında karşılaştım.Firma çalışanları Uganda’da bu tohumu keşfetmiş ve ülkelerine getirerek hasta kuşlarda denemişler ve bir hafta sonunda eski formlarına kavuşmuş.Ama tohumun esas özelliği koksidioza karşı önleyici tedavisidir.

Üç yıl boyunca bu tohum Hollanda’lı ithalatçı tarafından ekilmiş ve tohumlar Uganda’lı veterinerler tarafından analiz edilmiş.Denenen tohumlar olumlu sınuçlar vermiş ve koksidiozlu kuşlarda hastalığın izleri tamamen ortadan kalkmış.Ama esas ilginç olanda hastalıklı kuşlarla temas halinde olan diğer kuşlarda da hiç hastalık görülmemiş yani diğer kuşlara hastalık bulaşmamış.Testlere göre tohumun tam kahverengi olanları daha iyiymiş ve kuş başına haftada 2-3 kere bir tatlı kaşığı miktarında vermek iyi geliyormuş.

Bu tohumdan 2 kg Hollanda’lı ithaatçıdan temin ettim ve benim ırk(Duruş) kanaryalarımda denemek istedim.Yabani tohum olduğu için kuşlarıma zarar vermesinden korkmadım.Kuşlara ayrı yemliklerde verdim,çünkü küçük ve ağır bir tohum olduğu için dibe çökecek ve onlar yiyemeyecekti.Irk kanaryalarım gerçekten bir şölen gibi tohumları yediler ve günün yarısında yemliklerin boş olduğunu gördüm.Bir kaç gün sonra hasta ve yaşlı kuşlarımda dahil olmak üzere bütün kuşlar mükemmel bir şekilde sağlıklı görülüyordu.İshal veya kabız kuşlarımda da denedim ve olumlu sonuçlar aldım.Ve bir daha koksidiozdan tek kuşumu bile kaybetmedim.

O tarihten beri daha çok Alman üreticiler tarafından kullanılmakta ve olağanüstü sonuçlar alınmaktadır.

Üreticiler genellikle koksidiozdan korunmak için Antibiyotik kürler uygulamakta ve yan etkilerini dengelemek için mültivitamin lerle takviye yapmaktadırlar.Oysa antibiyotik ve vitamin işlemlerine gerek kalmadan koksidiozdan kaçınmak için doğal ve yabani olan bu tohumu kullanmak mümkündür.

Ben şimdi yeni bir şirketin foniopaddy yi pazarladığını keşfettim.şirket adresi; EXOTIC 2000, 127 Grand Rue to 25550 BAVANS telephones 03 81 31 16 18, telefax 03 81 31 16 19.dirben bu bilgiyi ticari gaye ile vermiyorum.Şirket posta yada kargo ücretini karşılarsanız size yolluyor.

Ben artık düzenli olarak yıl boyunca bu tohumu kullanıyorum.Mamalarınada katarak veriyorum.Eğer biraz hasta,uyuklayan yada tüyleri bozuk kuş görürsem küçük bir fincan saf tohumu vererek dozu arttırıyorum,eğer yemede nazlanırlarsa mama veya diğer sevdiği tohumlarla karıştırarak veriyorum.Fonıopaddy artık benim bir parçam ve kullanmaya başladığımdan beri hastalıktan bir kuş kaybetmedim.

Tabi bu yararları bizim gevşememize neden olmasın kuşların ve kafeslerin mükemmel hijyenine her zamanki gibi devam etmeliyiz.

Didier FAESSEL.

ALINTIDIR....

EVET ARKADAŞLAR BU TOHUM ŞU ANDA TÜRKİYEDE YOK BİLDİĞİM KADARI İLE AMA BÜYÜK ÜRETİCİLERİMİZDEN YADA BÜYÜK ÜRETİCİ MALZEMELERİNİ TOPTAN SATAN ARKADAŞLAR GETİRTEBİLİRSE BUNU BİZLERDE KULLANABİLİRİZ DANİEL LUTOLF'UN KENDİ SİTESİNDE YAZDIĞI VEDE KULLANDIĞI VAZGEÇİLMEZ GIDASI. . .

ZORLAR BAŞARILMAK İÇİNDİR . . .

BU TOHUMU BİZZAT DAİNEL LÜTOLF'TA ÜRETİCİLERE KENDİ SAHİP OLDUĞU SİTESİNDE ÖNERİ YAPMIŞTIR BUYURUN LİNK --->>

Link --->>> Daniel Lütolf - Schauwellensittiche

Paylaşım için teşekkürler :)

Adamlar nerden ne bulup neye deva buluyorlar bizim ne zenginliklerimiz var el-âlem geliyor alıp ülkesine götürüp işliyor kat kat misliyle satıyor..
Örnek: Ayder Yaylası' nda yetişen insanların hep gördüğü ama kurcalamadığı bir tür bitkiyi israilliler geliyor alıp ülkelerine götürüyorlar sonra bize satıyorlar..

Neyse.. Darlandım yine :D

Paylaşım için teşekkürler usta.

Geri