Karadeniz Pet

davranış bozuklugu olan kuş

timur ermişler

Yeni Üye
kuşum 2 aylık erkek salonda tek başına kafesinde elimize alışması için çaba sarfettik alıştı ancak oturma odasındaki çift olan kuşların sesini duyunca merakını gidersin diye o odaya götürdüm üçlü uçuş kardeş kardeş uçtular gel gelim son iki gündür bizi yavru kafesindeki tüm yemleri gözümün içine baka baka sanki nispet yaparcasına dışarı atıyor ayrıca salonda yalnız kaldıgında kafesin içinde beni dışarı çıkartın dercesine ötüyor kafese yaklaştıgımızda parmagımıza gelen kuş şimdi atlama aracı olarak kullanıyor dogruca avizeye gidiyor sonra parmagımıza tekrar alıp kafesine giriyor .şimdi keşke diger kuşları göstermesekmiydik..... son üç gündür kafesde bulunan iki yemlikteki yemleri dışarıya atmasını nasıl önleriz düzelirmi artık parmagımıza zor gelir mi son çare aldıgım üreticiden bunu verip yenisini almak mı ancak kuş çok güzel kıyamıyorum da ama o bize kıyarak tüm yemleri dışarı atıyor ............elimize tekrar gelmesini nasıl saglarız ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

kafesinde sıkılmasın diye oyuncak ta koydum ama aklı fikri dışarıda...

Kızgınlıkta ki dişiler ve strese giren kuşlar yemlikleri boşalta biliyor,

Abi bence mantıklı yalnız bi kuşun yalnız kalmamak istemesi ? :)

Yemleri dışarı atmasını önlemek için ızgaralı yemlik veya akıllı yemlik kullanılabilir.

Tek derdi dikkat çekmek canı sıkılıyor bence sürekli dışarda olmak istiyor siz ilgilenin yine gelir ele

Geri