Karadeniz Pet

Deneyimli arkadaşlar! Sizce bu kuşlar neden çiftleşmiyor?

• Konbuyu başlatan Adem mirza
  • Başlangıç tarihi
A

Adem mirza

Guest
Yaklaşık 1 ay önce petshoptan aldım. Adam vebalin boynuma bunlar yumurta üzerinde dedi. Ben de o gazla aldım. Ama yumurtlmayı burakın çiftleşme bile yok.
Ancak iyi anlaşıyorlar ama netice yok.
Neler yapabilirim????
zamuru8a.jpg
3yzevedu.jpg
Sari olan erkek ama sanki biraz yaşlı gibi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Pek bilgim yok ama göz çevresinden anlaşılacağını biliyorum kuşlar yaşlı yanlışsam düzeltin bende öğrenmiş olurum.
Çiftleşmeme sebebine gelince yeni ortam yeni kafes yeni yüz yadırgamışlardır biraz bekleyin derim ben 6 ay bekledim ve yavru aldım inşallah çiftleşir yavrularınızı alırsınız :)

Sn gusta, sarı olan yaşlıysa da çiftleşme olabilir mi? Odaya saldığımda sarı olan bir kaç turdan sonra yoruluyor. Ve nefes nefese kalıyor...

Dostum kuşlar yer değişikliği yaptıktan sonra Yere alışma krizine giriyor ve 3-5 ay inzivaya çekiliyorlar, Ben yumurtlamış çift aldım eve geldikten sonra kafesin içine 1tane yumurtladı sonra kesti ve 5 aydır bekliyorum erkek daha yeni yeni kızıştı bu seferde dişiyi bekliyorum. Genelde çiftleşme için kuşlar birbirini tetikliyor ancak başka çiftin yoksa bakımlarını eksik etme ama sabırlı olman lazım, hemen çiftleşeceklerini sanmam.

Sn erman, bilgi için teşekkürler. Bir sırum daha olacak: bu kuşlar pek fazla ötmüyordu... Sürekli yan yana öylece duruyorlar!!!

Sn erman, bilgi için teşekkürler. Bir sırum daha olacak: bu kuşlar pek fazla ötmüyordu... Sürekli yan yana öylece duruyorlar!!!

:) Ortama alışmadıklarındandır diye düşünüyorum yoksa özellikle erkekler baya çığırtkan oluyor ama bir süre sonra açılırlar bence.

Sn gusta, sarı olan yaşlıysa da çiftleşme olabilir mi? Odaya saldığımda sarı olan bir kaç turdan sonra yoruluyor. Ve nefes nefese kalıyor...

Genç bir kuş da 2 tur attıktan sonra nefes nefese kalabiliyor :) Benimkiler öyle şahsen
Yaşlı olması ne denli etkendir çiftleşmesine bilemem daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır ama örnek vereyim benim 1 ay önce yavru aldığım dişi 4 yaşında bunların yaşı hakkında bilgi veremem bilgim yok :)
En güzeli 2 genç yavru alıp yetiştirmek tabi 1 yıl kadar sabır isteyen bir durum böylelikle yaşını da sağlığını da kaç kere yavru aldığınızı da bilir ve ona göre durum eş vs seçersiniz yardımcı olamadım kusura bakmayın ama bilgilerimi ve yaşadıklarımı paylaşmak istedim :)

Tşkküerler

Geri