Karadeniz Pet

Depoya koysam??

Doğukan Hazar

Emektar Üye
Arkadaslar bahcede 2 bucuk metreye 2 metrelik yani 5 metrekarelik depo var fotograflarda goruldugu uzere. Oraya 3 cift kusumu koysam acaba kuslara bisey olur mu ? Simdi havalar sicak ama havalar sogudugunda isitmak icin ne kullanmak ekonomik olur veya yalitim yapsam isitma olmaksizin hastalanmadan yasaybilirler mi? tek kat betopan malzemesiyle yapilmis bi depo. hic bir yerden kedi-fare gibi hayvanlarin girme sansi yok buraya. Bir de kac tane kuşa kadar randimanli-saglikli bir besleme yapilabilir ?
8a1bd97c72d8d1c235a8dfbca2699ccf.jpg

7a58f0606500a55e2b29b13c98587eff.jpg

bd369112b54974c324c40f7b5539f98b.jpg

Ikinci soruma gecersem evcil olan kusuma lora konusturucu kus yemi aldim. Acikcasi konusturma etkisi oldugunu dusunmuyorum ama denemek istedim. 150 gr yemi 5 liraya aldim petshoptan cok pahali geldi acikcasi. Ama taneleri iri iri. Diger yemlerin yuzune bakmiyor kereta. boyle iri taneli biraz daha ekonomik olan guzel kus yemi onerileriniz varsa bekliyorum. Bir de kuyu suyu acaba hayvana dokunur mu ? Hemen yaninda kuyu var su da gayet temiz. Bahceyi sulamak icin kullaniyoruz kuslara dokunur mu ?
Yem de bu
36bcee97b51141f75d3b1c20091bd0dc.jpg

Son düzenleme:
Kuşarı neden depoda beslemek istiyosunki evde beslemek varken :)

:D evden attircan beni. Evcil olani evde besliyorum ama cift olanlari depoda beslemek istiyorum. Ev hem cok kirleniyo. Hem de ev ahalisi rahatsiz durumdan

:DD Tek tek evcilleştir sonra birbirlerine eş yap hem evde beslersin hemde eş olurlar sizinkilerde atmaz evden seni :)

Zoru başarırsın imkansızda biraz zaman alır. :D

Son düzenleme:
Ortamı uygun hale getirirseniz olur,aldığınız yem konuşturmaya bence etkisi yok yavru kuşu Alıp küçükken ilgi ve alaka ile bu iş olur derim.

Ortamı uygun hale getirirseniz olur,aldığınız yem konuşturmaya bence etkisi yok yavru kuşu Alıp küçükken ilgi ve alaka ile bu iş olur derim.
Tesekkurler cevap icin. muhabbet kuslari kac derece sicaklikta rahat yasarlar. Ona gore termometreli isitma almayi dusunuyorum da. Bi de o buhar makineleri var hani. Onlar yumurtadqn cikmaya yardimci olur mu acaba. Aklimda deli sorular :)

Tesekkurler cevap icin. muhabbet kuslari kac derece sicaklikta rahat yasarlar. Ona gore termometreli isitma almayi dusunuyorum da. Bi de o buhar makineleri var hani. Onlar yumurtadqn cikmaya yardimci olur mu acaba. Aklimda deli sorular :)

Bulunduğu ortamda havalandırma sitemi çok önemli havalar mağlum sıcak yani 20-25 derece ideal ama fazlası sorun yaratır haftada 1 defa banyo veriniz,buhar makinesi kullanmadım gerek görmedim

Bu havalar icin demiyorum aslinda. Kisin icin diyorum. Kis olunca soguk gidince havalar

İstanbul için üretici abilerimiz var [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] bildiğim kadarıyla kışın ısıtıcı kullanmıyor,yani eksilere düşmediği sürece problem olacağını düşünmüyorum

Arkadaslar evde besleme gibi bi sansim olsa niye boyle bi maceraya giriyim ki. Ben isinma problemiyle ilgili soruyorum fikrinizi

Geri