Karadeniz Pet

Deprem - Geçmiş Olsun Elazığ

Allah tüm Malatyalılara, Elazığlılara yadım etsin. Enkaz altındaki onlarca kardeşimizin ailelerine Allah sabır versin. Deprem çok can alıyor. Her geçen saniye onlarca kişi hayatını kaybediyor. Binalarımız sağlam değil ve bizlerde depremin bilincinde değiliz. Depremi hisseden tüm arkadaşlar, ne dediğimi daha da iyi anlayacaktır. 40 saniye boyunca 6,8 derecelik depremle sarsılmak gerçekten korkutucu. Allah herkese sabır versin. Vefat edenlere rahmet eylesin.

Şahsen ben evde yakalandım. Kuşlarım çırpınmaya başladı. Bende hiçbirşey yokken (uykudalardı.) birden çırpınmalarına bir anlam verememiştim ki ev resmen kaydı. Kafeste biraz yüksekte kalıyor. Bir yandan diyorum ki kafesi tutayım düşecek. Diğer yandan diyorum ki masanın altına girmeliyim. Can mı canan mı tarzı bir ikilemden sonra anladım ki can daha değerli geldi. Ama ben merkeze yakın değilim. Evimizde iki katlı yeni bir bina olduğundan o kadar sallamadı bizi. Şimdi uyuyorlar. Ama çok korktular. Neyseki onlar bizden önce fark ediyor. Ben bunu 3 kez yaşadım. Evde ses çıkarabilecek bir hayvan beslemek gerçekten çok avantajlı. Birgün onlar sayesinde hayatınız kurtulabilir.

Elazig ve Malatya'ya gecmis olsun Allah bir daha boyle acilar yasatmasin bilincli ve tedbirli olmakta fayda var enkaz altinda kalan vatandaslarimizda sağ salim sevdiklerine kavusurlar inşallah

Acımız hiç bir zaman geçmeyecek bu akılsızlık ve bilinçsizlikle yaşamaya devam ettikçe .