Karadeniz Pet

Diazyme 256 kullanımı

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba, hobipet sitesinden 100 gr'lık diazyme256 sipariş ettim. Kullanımında her gün suya veya yeme 1-2 gr olduğu yazıyor. Her gün olması bana çok fazla geldi. Sizce uygun aralık nedir kullanımında? Hem suya hem yeme karıştırılabiliyormuş, sizce hangisine katmak daha doğru olur? Ve son olarak kullanan arkadaşlar faydasını gördüler mi? Yoksa abartıldığı kadar değil mi? http://www.hobipet.com.tr/diazyme-256-tarimsan

Son düzenleme:
Ben aldım ve memnun kalmıştım. Haftada bir gün kullanıyordum. Ya da 2 haftada bir. Hastalık belirtisi gördüğüm zaman haftada 3 gün kullanıyorum. Çay kaşığının 1/4 ü kadar 100 ml suya katarak veriyorum. Bu oran 1-2 g arasına denk geliyor. Bende yararı var ve evde bulunması gereken bir ürün.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben aldım ve memnun kalmıştım. Haftada bir gün kullanıyordum. Ya da 2 haftada bir. Hastalık belirtisi gördüğüm zaman haftada 3 gün kullanıyorum. Çay kaşığının 1/4 ü kadar 100 ml suya katarak veriyorum. Bu oran 1-2 g arasına denk geliyor. Bende yararı var ve evde bulunması gereken bir ürün.

Mamaya katmanın daha iyi olduğunu söylüyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

O şekilde de kullanıyordum. Mama hazırladıktan sonra mama kaplarına aynı oranda koyup kuşlara veriyordum

Haftada iki uygun bence de. Her gün fazla gelir. Arada vücut dinlensin, normal su içsin.

Ben önceden bir gün nekton s bir gun diazym 256 veriyordum. Şimdi kuşum versele laga'nin mamasini yemeye başladığı için günlük diazym 256 veriyorum mamada vitaminler var görünüyor zaten. Suya kariştirarak veriyorum ben ancak mama da verilirse suluğun daha dezenfekte kalması gibi bir avantaj olabilir. Belki ilerde mamayıda denerim.

Günlük vermekte sakınca yok ama bence gerek yok. Haftada 1 - 2 defa yeterli olacaktır. Bu ürünü suya katarak vermek daha faydalı. Tam doly 100ml'lik suluğu gün içinde bitiremeyeceği için yarım veya daha az su ile kullanmak daha mantıklı. Silme çay kaşığı yaklaşık 1 gr yapar. Buna göre ayarlayabilirsiniz