petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dışarıda yakalığım muhabbet

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Erhan Duran tarafından 3 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Erhan Duran

Erhan Duran New Member

Beğenileri:
    0
    Selam
    Ben dün sokakta aşağıdaki resimdeki kuşu yakaladım eve getirdim biraz halsizdi fazladan kafeslerimde vardı açtık bitanesini koydum içine hemen yem yemeye başladı suyuna vitamin felanda koydum bugün baktım toparlamış. Cinsiyeti bana dişi gibi geldi ama sizlerede sormak istedim.

Ayrıyetten 1 çiftim vardı erkeği 7 sene önce yavruyken almıştım ilk kuşumdu 2 sene öncede yanına dişi almıştım ama herşeye rağmen yavru alamadım ve dişi 1 ay önce vefat etti . Erkeğim 7 yaşında şu anda 45x35 üretim kafesi aldım yatak odasına koydum sessiz diye ve arkadaşımda dişi kuş vardı onuda yanına koyduk 1 ay kaldılar ama dişi biraz agrasif çıktı ve benim erkeği biraz hırpaladı bende arkadaşa geri verdim ve benim erkek tek şu anda. Bu tuttuğumda dişiyse benimkine düşünüyodum ama şimdi dişi çıkarsa yeni erkek almak istiyorum.

Ayrıyetten 6 ay önce mahallemdeki üretici abimden profil resmimdeki yavruyu aldım 1 aylıktı aldığımda ve gagası siyahtı. Bana baya alıştı kafesi açınca felan hemen omzuma gelmeler oynamalar felan. Alırken erkek diye almıştım ama buda bana dişi gibi gelmeye başladı yardımlarınızı bekliyorum fotolar aşağıda :)

DIŞARIDA YAKALADIĞIM

[​IMG][​IMG]

SAĞDAKİ 7 yaşındaki erkek soldaki ölen dişim

BUDA 6 aylık yavrum :))[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Fuad BİLİCİ

Beğenileri:
    24
    1.si dişi eminim ama 2. sini bilemedim

3. Erhan Duran

Erhan Duran New Member

Beğenileri:
    0

Bende emin olamıyorum bazen erkekle öpüşüyo bazen elime saldırıyo

4. OSMANLI

OSMANLI Member

Beğenileri:
    1
    Sarı olan dişi baskın parçalı erkek büyük ihtimalle oçere maviye dönecek gibi duruyo

5. Erhan Duran

Erhan Duran New Member

Beğenileri:
    0

Usta ama yanına erkek getirince birbirini kaşıyolar öpüşüyolar felan

6. serdar_gs

serdar_gs Member

Beğenileri:
    11
    Dışarıda bulunan kuş dişi altı aylık yavru olan da dişi [MENTION=18141]Osmanlı[/MENTION] o mavi cere yanıltmasın seni :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  8. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    dişi 2 kuşta sarı yüzlü kuşu çözemedim bazen öyle dişiler de olabiliyor bazen erkekte çıkıyor.

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yakaladığınız kuş dişi 6 aylık yavru dişi ortadaki erkek o ölen kuşun yanındaki

10. Ahmet caliskan

Beğenileri:
    1
    kuş yakalayıp direk sahiplencenize keşke sahibini araştırsanız. Ek olarakda iki kuşda dişi

Sayfayı Paylaş