petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi almak?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sena Karademir tarafından 27 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Sena Karademir

Sena Karademir New Member

Beğenileri:
    0
    Merabalar, ben erkek kuşumun yanına eş alacağım yalnız kalmasın diye. Fakat şöyle bir sorum var.

Erkek alsam kızıştıklarında durum ne olur? Ya da kavga ederler mi?
    Daha önce hiç kuş beslemedim, ve besleyebileceğim kuş sayısı maksimum 6. Dişi alsam ne sıklıkta yavruları oluyor, ya da yavru sayısını kontrol altında tutabilir miyiz?
    Yani ben 4-5 yavruya bakabilirim ama üretici değilim hepsine evimde bakacağım için daha fazlasına gücüm yetmez. Bilgim de yok, yanına dişi alırsam durum ne olur?

2. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Erkek almanızı tavsiye etmem kavga etmezler ama tek kafeste 2 erkek olmaz bi şey anlamazsınız.En güzeli dişi alın uzun vadede eş tutup yavru verdiklerinde sahiplendirirsiniz.

3. Sena Karademir

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim, peki yılda kaç kere yavruluyor ve kaç tane yavrusu oluyor ortalama bir fikriniz var mı?

4. Tevfik AKTUNÇ

Tevfik AKTUNÇ Moderator

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, bu kuşların ırklarına göre değişmektedir. Jumbo ırkları oldukça zor yumurtlar, strese kesinlikle gelemez bu kuşlar. Yerli ve çekoslavak dediğimiz ırklar ise diğer yavruyu atmadan yeniden yumurtlamaya başlar.

İlk sorunuza gelecek olursam, eğer erkek olan kuşunuz size alışkın ise yanına dişi almayın derim. Daha önce edindiğim tecrübe nedeni ile söylüyorum bunu, peki neden almayın diyorum?

• Öncelikle kuşunuz eğitimli ise sizi tamamen unutabilir. (eş tutarsa)
    • Kuşunuz eş tutmaz ise yine sizin için sıkıntı olacaktır, o kadar emek harcayacaksınız fakat karşılığında hiçbir şekilde olumlu sonuç alamayacaksınız.

Bunlar sadece kişisel düşüncelerim, elbette alırım derseniz de bir deneyin içinizde uhte kalmasın.

5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bence alacaksan dişi al
    ayrıca yavru sayısı senin için sorun olmasın bence yavrular büyüdükten sonra çevredeki arkadaşlarınıza veya bu siteden falan satabilirsiniz

6. Sena Karademir

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Beni unutabilir evet ama sınava hazırlandığım için pek ilgilenemem belki yalnız kalmasın istiyorum. O mutlu olsun da. :)

Hevesim yok, yavru da istemiyorum çünkü bakamam diye düşünüyorum ama sizin dediğiniz gibi yapar buradan satarım o halde :)

Sayfayı Paylaş