Karadeniz Pet

Dişi kuş ayak atıyor

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Dün dişi kuşumun erkeğe kur yaptığını ve ayak attığını gördüm. Her ikisinin de cinsiyetinden emin idim. Dişi sandığım erkek mi yoksa. Hiç eşe atılmamış ve 6 aylık filan bir kuş. Poposunda da açılma var. Erkek çiftleşmek istediğinde ise izin vermiyor ama birbirlerini kaşıma yem kusma filan hepsi var. 3 günden beri birlikteler. Dişinin ayak atması kur yapması normal mi? Bilen ustalardan yorum gelirse sevinirim. Bu durum normal midir?

zA9R3g.jpg

62dR9k.jpg

pgl40z.jpg

kkmrbv.jpg

Son düzenleme:
Sari parçalı olan dişi, beyaz parçalı olan erkek.
maşallah, renkler çok güzel.
Dişiler kızgınlık döneminde bazen ayak atar sorun yok.
Yuvalik takılimi? Dişi çöküyor mu?
Bu arada erkeğin biraz yasi var sanki

renkler süper maşallah

bendeki dişi önce ayak atıyor sonra yatıyordu.
bence en geç 10güne çiftleşme olur.

gelişmeleri bize de bildirin:)

bence sonuç çok yakın

Bence sorun yok. Bazen öyle olabilir. Ayrıca dişi de yatmaya başlamış. Kızışma da var. Yakında güzel haberleri alırsın inşallah.

Erkek 1,5 yaşında dişi 6 aylık kadar. 4. Gün beraberlikleri ve çok iyi anlaşıyorlar. Her ikisi de birbirini kaşıyor. Erkek dişiyi besliyor. Dişide çökme henüz yok yada ben denk gelmedim. Dişi çok hareketli ve oyun derdinde sanırım. Lakin erkeği dişinin üstünde gördüm. Dişi attı üstünden. Yuvalik eski bir yuvalik vardı ve bugün yuvalikta böcekler gordum çok küçük. Çıkardım attım. Dün enselerine ilaç damlatmistim. Yuvalikta da suphelenince onada baktım ve attım yuvaligi. Çok yeniler yeni yuvalik takmam iyi olur mu. Birbirlerinin kafalarını çok kasiyorlar enseye damla ilaç zarar verir mi. Yorumlariniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Enseye damla vilmectin ise sıkıntı olmaz yuvaligi takın yeşil parçalı dişi mavi parçalı erkek disinin ayak atması kizginliktandir inşaallah yakın zamanda çiftleşme olur

Enseye damla vilmectin ise sıkıntı olmaz yuvaligi takın yeşil parçalı dişi mavi parçalı erkek disinin ayak atması kizginliktandir inşaallah yakın zamanda çiftleşme olur

Avimec diye bir damla almıştım petshoptan. İyi olduğunu söylemişti. Sizce etkili mi? Yada etkili ve kuşlar için sakıncası olmayacak şekilde hangi ilacı kullanmalıyım. Yuvalıktan kuşlara da asalak geçmiş labileceğini düşünüyorum. Teşekkürler.

Avimec bilmiyorum kullanmadigim bir ilaç kullananlar cevap verecektir ben vilmectin kullanıyorum

[MENTION=7610]Muhabbet32[/MENTION] Bende Vilmectin kullandım. Zarar vereceğini düşünmüyorum. Yuvalık haricinde kafes kontrolü de yap bence. Yakında çiftleşirler inşallah. Hayırlısı olsun.

[MENTION=7610]Muhabbet32[/MENTION] Bende Vilmectin kullandım. Zarar vereceğini düşünmüyorum. Yuvalık haricinde kafes kontrolü de yap bence. Yakında çiftleşirler inşallah. Hayırlısı olsun.

Kafesi 3 günde bir temizliyorum ama kafesin tabanını yıkamıyorum. Bu sefer yıkamayı düşünüyorum. Tellerde de zaten bit filan olmaz diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Geri