Karadeniz Pet

Dişi kuş dinlenmedeyken erkek kuş

Feride15

Yeni Üye
Burda konusunu acmistim disi kus yavruyu dovmus vefat etmisti.Ara vermeden art arda yavrular cikarinca disi kusu dinlenmeye aldik ve ikisini ayirdik.Fakat bu durum erkek kusu üzdü depresyona girdi tüylerini yoldu.

Disi kustan once aynasi vardi yine aynayi koyduk.Aynanın kuşlarda sorun cikardigini biliyorum ama bizim kus cok seviyor.Ayna onun keyfini yerine getirdi iki üc gundur cok iyi ama yine de disi kusla oldugu gibi degil.Neyse ki yemek yemesinde su icmesinde de hicbir sorun yok,diskisi da iyi durumda.Ötüyor kabarik da degil.

Kendisi icine kapanik urkek bi kus.Bir akrabamizin balkonuna konmus onlar da bize verdi.Artik ne yasadiysa o urkekligini bi turlu aşamadi.Biz kendisine yaklastikca daha da cok urktu.Insanlardan cok korkuyor.

Ayna kalici cozum degil gibi neler yapabiliriz?Yuvaligi cikarinca tabana yumurtluyor annem de onlari atmaya kiyamiyor,yine de onlari yuvaligi cikarip ayni kafese koyalim mi?Farkli odadalar ayni oda mi olmali,yoksa boylece kalip duruma mi alistirmak lazim?Tesekkurler

Aynayı alın, vitamin takviyesi ve duş aldırın erkek kuş ile disi kusu aynı odada bakın disi kusa e vitamini verin erkek kusa omvit verin 1 ay sonra tekrar birleştirin kuşların genel fotoğraflarını da paylaşırsan daha iyi olur
Kusura bakmayin deminden beri foto yuklemeye calisiyorum umarim olmustur linkler acilir.Tavsiyeleriniz icin tesekkurler.Ayni odada olup da birbirlerine ulasamayinca daha cok uzulmezler demi,bu vitaminleri de nasil ve ne sıklıkla kullanmaliyim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-07-28-22-55-11-1.png
    Screenshot_2021-07-28-22-55-11-1.png
    160.1 KB · Görüntüleme: 2
merhaba kuşları erkek ve dişi olarak dinlenmeye alabılırsınız fakat aynayı alın. dişi kuş yumurtlaması kızgınlıktan dolayı. elma veri kızgınlığını alır. aradan 1 ay sonra tekrardan üretime verebilirsiniz iyi akşamlar.

merhaba kuşları erkek ve dişi olarak dinlenmeye alabılırsınız fakat aynayı alın. dişi kuş yumurtlaması kızgınlıktan dolayı. elma veri kızgınlığını alır. aradan 1 ay sonra tekrardan üretime verebilirsiniz iyi akşamlar.
Tesekkurler,ikisi ayni odada mi kalsinlar

Geri