Karadeniz Pet

dişi kuş kaza kaza yuvalı deldi

BydmR

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar dişi kuşum yuvalığı deldi acaba neden yeniyuvalık almalımıyım

Son düzenleme:
naturbirdden çam yuvalık alın, bakalım onu da delebilecek mi :)

Tekli olarak satmıyorlar sanırım

keşke yumurtlasa ama onuda yapmıyo :D

o kollay işte neden deliyor ben onu anlamıyorum

Dişikuş yuva hazırlığı yapıyor,yakında yumurta gelir..

Delmesi sıkıntı yapmaz demı serkan abi ermann kardeşimn dedeği gibi altına ayriyeten bir tahta çakıyım mı?

Bence sen o deliği biraz daha genişlet. Sonra kalın zımpara tarzı birşeyle çapakları alıp alttan bir tahta çak. Al sana folluklu yuva.

Kuş Yapıyor saten onu benım yerıme :D

Tekli olarak satmıyorlar sanırım

Eğer yeni çam bir yuva almak istiyorsanız erol beyle irtibata geçin, o yardımcı olur, tek bir yuva da satıyor bildiğim kadarıyla ama kuş yuvaya alıştı diyorsanız ve yuvamdan memnunum diyorsanız benim yuvalarımda kullandığım ve yuva içine takılıp çıkarılabilen çam tahta üzerine oval şekilde açılmış oyuğu bulunan resimdeki gibi bir tahta yapabilirsiniz, oyuk kısmını açtırmak için bir abimizden yardım almıştım ama en kalın zımpara ile de açılabiliyor, tek bir yuvaya yapacaksınız sonuçta...
vmn5f.jpg

kokusuz ya da elma kokulu hamster talaşı alın. kuşunuz ya yuva hazırlamak amacıyla talaş üretmek için delmiştir ya da strestedir, kemirecek birşey arıyordur. 1 paket talaş alın ve elinizle ufalayarak 2 cm yüksekliğe gelene kadar yuvaya serin.

Geri