Karadeniz Pet

Dişi kuş neden bu kadar saldırgan

ozlem_00

Meraklı Üye
Merhabalar dişi kuşum erkek kur yapmadığı sürece çok iyi anlaşıyorlar tüylerini kaşıyorlar yem kusuyorlar ama erkek kur yaptığında dişi erkeğe saldırıyor üzerine atlıyor neden bu kadar saldırgan geçen hafta bir kere kuyruğunu kaldırdığını gördüm ondan sonra hiç yaklaştırmadı çiftleşemiyorlar yani. E dişi böyle yapınca erkekte ayağını atmaya korkuyor dişinim bu saldırganlığı ne için bunu düzeltmede benim bir katkım olur mu şimdiden teşekkür ederim :)

Muhtemelen erkeği bir eş olarak beğenmemiş. Onunla çiftleşmek, ondan yavru yapmak istemiyordur.

Muhtemelen erkeği bir eş olarak beğenmemiş. Onunla çiftleşmek, ondan yavru yapmak istemiyordur.
Ama birbirlerinin tüylerini temizleme ve yem kusma var bunlar eş tutma belirtileri değil mi acaba dişi daha kızışmadığı için böyle yapıyor olabilir mi :)

Birçok kişi sizin gibi düşünüyor ama benim bu konudaki fikrim biraz farklı. Yukarıda saydıklarınız sadece bir miktar anlaştıklarını gösterir. Ben, sağlıklı bir çiftleşme görmeden eş olmuş/tutmuş demiyorum

Böyle bir şey yaşayan var mı yada başka düşüncesi olan

Geri