Karadeniz Pet

Dişi kuşlar neden stressli ve saldırgan oluyorlar dogası geregi birşey mi bu?

StayAway

Meraklı Üye
Erkeklerdede bu problemler var ama dişilerde bu sorun daha büyük neden böyle arkadaşlar?

Doğaları gereği olabilir. Koruma içgüdüsü doğuştan dişilerde daha yoğun bir şekilde bulunabilir bu da onları daha saldırgan veya agresif yapıyordur.

Bütün dişiler böyle değil mi :D
O konuda haklısın Süleyman abi :D
Ya benim kuşa eş almak için götürüyorum salma kafese koyuyorlar hepsi ile oyun oynuyor ekstra birşey yapmıyor sadece dikkat ettiğim bazı kuşların kuyruğunu çekiyordu başka hiç birşey görmedim eş almak istiyorum bir yandan da istemiyorum benden uzak durur diye çünkü elimi uzatınca pat elime konuyor eş almak da zor ya bu hepsi ile oyun oynuyor neye göre eş alıcam :)

Doğaları gereği olabilir. Koruma içgüdüsü doğuştan dişilerde daha yoğun bir şekilde bulunabilir bu da onları daha saldırgan veya agresif yapıyordur.
Valla usta kuzende bi dişi var kendini sevdiriyor uysal hayvan ama bizim kuşla tanıştırma yaptık dışarıda yem kusma kaşıma oldu ama o biraz daha iri diye bizim kini kovalıyordu genel olarak dişi ler eğitme konusunda dada erkekler kadar iyi değiller

Dişi kuşlar çok zor kuşlar cidden. Yavruyken benimkide sevdirirdi kucağımda uyurdu hatta. Ama ne zaman ki 5-6 aylık oldu artık onun dişilik hisleri mi harekete geçti naptı bilmiyorum ama artık sevdirmiyor kendisini:) ama zor da olsa cok uğraşıp konuşturmayı başardım.

Dişi kuşlar çok zor kuşlar cidden. Yavruyken benimkide sevdirirdi kucağımda uyurdu hatta. Ama ne zaman ki 5-6 aylık oldu artık onun dişilik hisleri mi harekete geçti naptı bilmiyorum ama artık sevdirmiyor kendisini:) ama zor da olsa cok uğraşıp konuşturmayı başardım.
benim kuzendeki kul hiçde asabi değil aksine çok uysal :D

Geri