Karadeniz Pet

Dişi kuşu olanlar

H

hure44

Guest
Benim bir kusum var (sanirim disi) dişiler daha saldirgan ve daha az kelime ogreniyor diye bir bilgi duydum yinede boyle olmayan disi sahiperi var mi yani onunla iyi anlaşabiliyor musunuz? Sorum bu birde dişileri kendime nasil alistirabilirim? Genelde kaçmaya çalişiyor

Konusma olasılığı hakkında birşey söyleyemem ama eğer kusunun yaşı küçükse sana alisacaktir. Kusunun yaşı kaç? Ya da bir fotoğraf atabilme imkanın var mı?

Teşekürler bazen alistirma cabalrinda kafesten kaciyor gelmiyor bende direk alip koyuyorum sorun olur mu?

Teşekürler bazen alistirma cabalrinda kafesten kaciyor gelmiyor bende direk alip koyuyorum sorun olur mu?

Elinizle tuttuysanız kuşun güvenini kaybetmişsinizdir alışmak istesede artık ya alışmaz ya da tekrardan güven sağlamanız lazım ama bu size alışma süresini uzatır.

Dişi kuşlar saldırgan olabiliyor ama çokta cana yakındırlar. Güvenini kazandığınız zaman saldırganlıkları biter. Erkeklere göre daha şeker duruyorlar.

Kesinlikle daha sirinler bazen alistirirken kafesten kaciyor bendr avuclamadan nasil alabilirim

Kafesi tutunca girmiyor mu ? eğer kaçarsa ışıkları kapattığın zaman kaçamazlar mesela yada baş örtüsü vb. şeyleri yavaşca üzerine örtüp yakalayabilirsin dikkatli ol yalnız. :)

Gerekli ilgiyi gösterdikten sonra erkekmiş dişiymiş farketmez

Geri