Karadeniz Pet

Dişi kuşum erkek kuşumu kabul etti.

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Önceden erkek kuşumla dişi kuşum birbirlerine yem kusuyorlardı,kur yapıyorlardı.Erkek kuşum dişi kuşumun üzerine patisini atınca dişi hemen kovuyordu.Bende yuvalığa ilgileri artsın diye 2 tane oyuncak yumurta alıp yuvalığın içine attım.Ardından dişi kuşum yuvayla ilgilenmeye ve boş yumurtanın üzerinde arada yatmaya başladı.Hatta erkek kuşumda yuvalığa girip yumurtayla ilgilendi.Öyle yapmamın nedeni kızışıp eşleşmelerini ve yumurtlamalarını sağlamak içindi.Az önce dişi yuvalıktan çıktı ve erkek kuşumun üzerine çıkmasına izin verdi.Yani erkek kuşumu kabul etti.Şimdi demek istediğim şey ben artık onları daha çok kızıştırmak için neler yapabiirim? haftada 2 kere vitaminlerini veriyorum. Mama olarak mesela peti bör bisküvi,havuç,galeta unu,havuç ve yumurta sarısı yapıp mama hazırlayıp versem nasıl olur? Cevaplarınızı bekliyorum..

Yumurtanın sadece sarısını değil tamamını koyun mamaya. Ayrıca havucu rendeleyin ve iyice suyunu sıkın. Yaprığınız mamaya çok az miktarda nijer tohumuda ekleyebilirsiniz çay kaşığının ucuyla(fazlası zararlıdır)

Yaptım beğendiler. Yediler. Lakin bu yumurta maması öğlene kadar dursa mesela kötü olur mu.?

Havanın durumuna bağlı. Ortam çok sıcak değilse maksimum 10-12 saat, ortam sıcaksa maksimum 7-8 saat sonra mamayı kafesten alın.

Havanın durumuna bağlı. Ortam çok sıcak değilse maksimum 10-12 saat, ortam sıcaksa maksimum 7-8 saat sonra mamayı kafesten alın.
Ben emin olmadığımdan 3 saatte aldım. Ama bir daha yapdığımda dikkat ederim dediğiniz saate.

Gün içerisinde sürekli evdeyseniz mamaya hazırlayıp bir miktarını dolaba koyun ağzı kapalı kapla. 3-5 saatte bir kafes içindeki mamayı dolaptaki mamayla değiştirin. Mesela ben sabah yapıyorum mamayı 8de. Tüm gün evde olduğumda 3 defa değişiyorum ilkini 8de, ikinciyi 13 de, üçüncüyü 18 de veriyorum ve en son verdiğimi saat akşam 23de kafesten alıp ışıkları kapatıyorum. Evde olmadığım günlere ise yine sekizde mamayı yapıp veriyorum kalanı dolaba koyuyorum onuda eve gelince 18de verip 23de kafesten alıyorum. Düzenim yıllardır bu şekilde mama ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım bu güne kadar

Gün içerisinde sürekli evdeyseniz mamaya hazırlayıp bir miktarını dolaba koyun ağzı kapalı kapla. 3-5 saatte bir kafes içindeki mamayı dolaptaki mamayla değiştirin. Mesela ben sabah yapıyorum mamayı 8de. Tüm gün evde olduğumda 3 defa değişiyorum ilkini 8de, ikinciyi 13 de, üçüncüyü 18 de veriyorum ve en son verdiğimi saat akşam 23de kafesten alıp ışıkları kapatıyorum. Evde olmadığım günlere ise yine sekizde mamayı yapıp veriyorum kalanı dolaba koyuyorum onuda eve gelince 18de verip 23de kafesten alıyorum. Düzenim yıllardır bu şekilde mama ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım bu güne kadar
Anladım. 5 saatte 1 ayarlamışsınız evde olduğunuzda. Bende durumuma gore ayarlarım. Peki mamayi hazirladım buzdolabinda 1 gun dursa ertesi gun ayni mama kullanilir mi?

Hayır kullanırsanız zehirlenme yaşayabilir kuşlar. Her sabah yeniden yapmanız lazım

Anladım. 5 saatte 1 ayarlamışsınız evde olduğunuzda. Bende durumuma gore ayarlarım. Peki mamayi hazirladım buzdolabinda 1 gun dursa ertesi gun ayni mama kullanilir mi?
Bence sorun olmaz ayrica ciftlestiyse kuslariniz niye kizistiriyosunuz zaten kizismis demektir kizistirmak yerine iyi beslemeye baslayin cunku yakinda yumurtlayip yavru bakicaklar

Bence sorun olmaz ayrica ciftlestiyse kuslariniz niye kizistiriyosunuz zaten kizismis demektir kizistirmak yerine iyi beslemeye baslayin cunku yakinda yumurtlayip yavru bakicaklar
Çiftleşme olmadı. Sadece o pozisyonu aldılar ama eşleşmediler. Ben şuanda Edirneyim. Onlar İstanbul'da evde. Sessiz ortamda kimse yokken eşleştilerse bilemem tabi.

Geri