Karadeniz Pet

dişi kuşum hastamı - tüymü döküyor ?

murataydın

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar dişi kuşum 10 gündür sanki günden güne kücülmeye başladı gibi geliyor bana ufak ufak tüy parcacıkları var kafeste . tüy dönemi ne kadar sürer kuşlarda yoksa baska bi hastalıgımı var . veterinere götürmeden size soruyum dedim ?​

[url=http://hizliresim.com/6ZXLB9][/URL]

[url=http://hizliresim.com/WVQLzQ][/URL]

murat sen bana cevap verdin bende sana 3 yılık tecrübemle cevap verim bende öle düşünüodum bunlar öve leyin büyüp sabah leyin küçülüolar ama bak tahmini diyiorumn sen hergün tart dostum durum kötü olabilir ve yemeği suyu yerinde demi

ewet yemi suyu vitamını vs herşeyi hergün kontrol ediyorum haftada bir mama veriyorum suyunu herhün degişitirip haftada iki gün vitamın damlatıyorum . 10 gündür kızıstırıcı kullanmıyorum . olayı farketdıgımden beri yani . :S ne gibi bi sorun ola bilirki .?

ishal varmı yada hareketsizmi?Bu arada maşalah güzel kuşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
ishal varmı yada hareketsizmi?Bu arada maşalah güzel kuşlar

ishal yok gibi sanki . karı koca pek hareket etmiyolar tünegin üstünde sabah aksam öpüsüp birbirlerini kaşıyolar . su ve yem harıcı haretek azdı 10 gündür pek kullanmadıgımız bı odada baş başa takılıyorlar günde 3 defa rahatsız ediyorum kontrol amaclı okadar . 1o günlük hareket bereket durumunu bilmiyorum yani . ben odaya girince bi hareketlenme oluyor ama ben korktukları ıcın oldugunu dusunuyorum

o zmn cidi bişey yq sanırım ama onları biraz çıkar dışarı oynasınlar yazık canları sıkılıo ben hep çıkarıom kenilerini

sitedeki abiler didi ki yavru almak ıcün cıkarmamanı öneririzi didiler . zaten cıksalarda ucmuolar kafesın üstünde takılmaya dewam ediyorlar.

bizimkiler uçuyo halıda gezio erkek kur yapıo bir birini çağıro falan

kuş kızmış yuvalık takılımı belki kuş yumurta yapacak ve tüglerini kendi yoluyor olabilir birde kuş sürekli tüğ döküyorsa kusunuz sürekli hava değişimine maruz kalıo demektir bence birde kuşa fazla nijer verirseniz ondanda olabilir.

kuş kızmış yuvalık takılımı belki kuş yumurta yapacak ve tüglerini kendi yoluyor olabilir birde kuş sürekli tüğ döküyorsa kusunuz sürekli hava değişimine maruz kalıo demektir bence birde kuşa fazla nijer verirseniz ondanda olabilir.

dişi kızışmı sizce ??

hocam ben alalı 22 gün felan oldu daha yavruluk ilk günden beri takılı .
hava degişimi pek söz konusu degil geldiginde kendi odadamdaydı şuan az kullandıgımız bı odadayaaldım .oda sıcaklıgı en az 15 derece oluyor . hatda o sıcaklıklara dustugunde üzerlerini örtüyorum bi polar yada havlu ile . hatda yeterli görmezsem mını sıcak su tulumu ile sıcak su koyuyorum kafese . üşümemeleri icin elimden geleni yapıyorum .netde fazla nijer sıkıntı cıkartacagını okuyunca nijeri kestim tamamen. tülerini kendi yoluyorsa ne yapmam gerekir ve sebebi nedir acaba ???

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:07 -->-> Daha önceki mesaj 17:05 --

bi öneriniz varmı ?

yoldugu konusunda kesin degiliz . dedigim gibi cok az rahatsız ediyorum
sessiz sakın bi ortam korkutmamak icinde odaya bile cok yavaş girip cıkıyorum .
Kafese müdahale ederken cok sakın ve yavas hareket ediyorum :S bakalım sonumuz ne olacak

Geri