Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Pamuk'un Problemleri

Vedat ASLAN

Paylaşımcı Üye
Merhabalar.2 ay önce 1 senedir bizde olan erkek kuşuma aldığım dişi kuşum Pamuk'un birkaç sorunu var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- Öncelikle erkek kuşum konuşuyor,çok hareketli,meraklı, afacan bir kuş fakat Pamuk hiç hareketli değil.O neden böyle?

2- Hiç çiftleştiklerini görmedim fakat dişi kuşum bazen böyle değişik bir hareket yaparak kusuyor,sürekli yuvalığa giriyor ve kuyruğu biraz aşağı duruyor.Acaba hamile midir?

3- Pamuk'un dışkısında 3 4 adet kabuksuz yem çıkıyor bu nedendir? Ayrıca kuş kumu da kullanıyorum.

4- 2 3 hafta önce sağ kanadını sert bir şekilde düşerek incitmişti.Bir süre uçamadı veterinere götürmedim 1 2 hafta sonra iyileşti ama azıcık aşağı duruyor sanki.Geçer mi acaba?

Bu arada kuşlarım yaklaşık 1.5 yaşında.Yardımcı olursanız sevinirim.Arkadaşlarım vb. kimse onu sevmiyor bu nedenlerden dolayı.Bu kuş yumurtlamaz da bakamaz da,keşke almasaydın vb. sözler söylüyorlar ve ben çok üzülüyorum :(.

Şimdiden teşekkürler.

Bu arada resim de koydum.

http://i.hizliresim.com/djo9v7.jpg

http://i.hizliresim.com/jJLdg9.jpg

Burnunun ortaları kahverengi sağ ve sol tarafları hafif beyaz gibi.Erkeğin burnu mor gibi.

Son düzenleme:
dişi kuşlar hep durgundur merak etmeyin kuyrugu aşağı dogruysa bu yumurtlucagına işarettir

kuşları salma kanadında sorun olacagını sanmam varsa bile bu üremesine engel değil dişiler hareket etmez pek dişi yuvalıkta hazırlık yapıyordur veya kızgınlık yumurtası olabilir siz görmeden çifeşmişte olabilirler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

başkaları ne derse desin önemli olan senin ne dediğindir kimseyi dinleme sen

Foto koyabilirsen daha iyi olur disi kusunun kanat ve burun kismini in élément icin

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Bu arada 2 adet resim de ekledim.

1- Dişi kuşların geneli öyledir.

2- Resimde hamile gibi gözükmüyor ama dediğiniz gibiyse yakında olacaktır.

3- Sindirim problemi var demekki kafeste kuş kumu var mı?

4- ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Bu arada kuş kumu kullanıyorum.

Son düzenleme:
1- Öncelikle erkek kuşum konuşuyor,çok hareketli,meraklı, afacan bir kuş fakat Pamuk hiç hareketli değil.O neden böyle? Dişi kuşlar tek başlarına değillerse sakin dururlar

2- Hiç çiftleştiklerini görmedim fakat dişi kuşum bazen böyle değişik bir hareket yaparak kusuyor,sürekli yuvalığa giriyor ve kuyruğu biraz aşağı duruyor.Acaba hamile midir? fazla uçmadığı içindir, genelde daha siz uyurken yada geç vakitte çiftleşiyor olabilirler

3- Pamuk'un dışkısında 3 4 adet kabuksuz yem çıkıyor bu nedendir? Ayrıca kuş kumu da kullanıyorum. kuş kumu kullanırsanız daha iyi, sindirim sorunu çekiyor olabilir

4- 2 3 hafta önce sağ kanadını sert bir şekilde düşerek incitmişti.Bir süre uçamadı veterinere götürmedim 1 2 hafta sonra iyileşti ama azıcık aşağı duruyor sanki.Geçer mi acaba? kanadı yakında kendiliğinden iyileşir (çok ciddi bir durum değilse)

Hiç kimseye aldırmayın kuşunuz çok güzelmiş inşallah kendi gibi yavrular alırsınız :)

Geri