petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Kuşum Pamuk'un Problemleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Vedat ASLAN tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar.2 ay önce 1 senedir bizde olan erkek kuşuma aldığım dişi kuşum Pamuk'un birkaç sorunu var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- Öncelikle erkek kuşum konuşuyor,çok hareketli,meraklı, afacan bir kuş fakat Pamuk hiç hareketli değil.O neden böyle?

2- Hiç çiftleştiklerini görmedim fakat dişi kuşum bazen böyle değişik bir hareket yaparak kusuyor,sürekli yuvalığa giriyor ve kuyruğu biraz aşağı duruyor.Acaba hamile midir?

3- Pamuk'un dışkısında 3 4 adet kabuksuz yem çıkıyor bu nedendir? Ayrıca kuş kumu da kullanıyorum.

4- 2 3 hafta önce sağ kanadını sert bir şekilde düşerek incitmişti.Bir süre uçamadı veterinere götürmedim 1 2 hafta sonra iyileşti ama azıcık aşağı duruyor sanki.Geçer mi acaba?

Bu arada kuşlarım yaklaşık 1.5 yaşında.Yardımcı olursanız sevinirim.Arkadaşlarım vb. kimse onu sevmiyor bu nedenlerden dolayı.Bu kuş yumurtlamaz da bakamaz da,keşke almasaydın vb. sözler söylüyorlar ve ben çok üzülüyorum :(.

Şimdiden teşekkürler.

Bu arada resim de koydum.

http://i.hizliresim.com/djo9v7.jpg

http://i.hizliresim.com/jJLdg9.jpg

Burnunun ortaları kahverengi sağ ve sol tarafları hafif beyaz gibi.Erkeğin burnu mor gibi.

#1 Vedat ASLAN, 15 Nisan 2014
    Son düzenleme: 15 Nisan 2014
  2. mervekcrgl
    Gizli

dişi kuşlar hep durgundur merak etmeyin kuyrugu aşağı dogruysa bu yumurtlucagına işarettir

3. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuşları salma kanadında sorun olacagını sanmam varsa bile bu üremesine engel değil dişiler hareket etmez pek dişi yuvalıkta hazırlık yapıyordur veya kızgınlık yumurtası olabilir siz görmeden çifeşmişte olabilirler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

başkaları ne derse desin önemli olan senin ne dediğindir kimseyi dinleme sen

4. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    Foto koyabilirsen daha iyi olur disi kusunun kanat ve burun kismini in élément icin

5. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Bu arada 2 adet resim de ekledim.

6. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    1- Dişi kuşların geneli öyledir.

2- Resimde hamile gibi gözükmüyor ama dediğiniz gibiyse yakında olacaktır.

3- Sindirim problemi var demekki kafeste kuş kumu var mı?

4- ?

7. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.Bu arada kuş kumu kullanıyorum.

#7 Vedat ASLAN, 15 Nisan 2014
    Son düzenleme: 15 Nisan 2014
  8. Zahid Çakmak
    Gizli

1- Öncelikle erkek kuşum konuşuyor,çok hareketli,meraklı, afacan bir kuş fakat Pamuk hiç hareketli değil.O neden böyle? Dişi kuşlar tek başlarına değillerse sakin dururlar

2- Hiç çiftleştiklerini görmedim fakat dişi kuşum bazen böyle değişik bir hareket yaparak kusuyor,sürekli yuvalığa giriyor ve kuyruğu biraz aşağı duruyor.Acaba hamile midir? fazla uçmadığı içindir, genelde daha siz uyurken yada geç vakitte çiftleşiyor olabilirler

3- Pamuk'un dışkısında 3 4 adet kabuksuz yem çıkıyor bu nedendir? Ayrıca kuş kumu da kullanıyorum. kuş kumu kullanırsanız daha iyi, sindirim sorunu çekiyor olabilir

4- 2 3 hafta önce sağ kanadını sert bir şekilde düşerek incitmişti.Bir süre uçamadı veterinere götürmedim 1 2 hafta sonra iyileşti ama azıcık aşağı duruyor sanki.Geçer mi acaba? kanadı yakında kendiliğinden iyileşir (çok ciddi bir durum değilse)

Hiç kimseye aldırmayın kuşunuz çok güzelmiş inşallah kendi gibi yavrular alırsınız :)

9. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ediyorum :).

Sayfayı Paylaş