petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi kuşum şişmanladı ve dışkısı ? acil bilgi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gurcan38 tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. gurcan38

gurcan38 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar dişi kuşumun 2. kuluçkası 1. sinde böyle olmamıştı

izlenimlerim

1. si çok şişmanladı veya ben öyle sanıyorum. kafesi açtığımda yuvaya kaçardı kaçacak taakati yok kafesin dibinden tepeye çıkamıyor kaplumbağa gibi.

2. si yuva içindeki dışkısı beyaz beyaz yumurta olmamış gibi balık kemiği var ondan tüketiyor oyuzden mı oluyor önemli bir durummu yoksa sıradan şeyşermi bunlar. beyaz dışkının resmi var yuvalıkta yavruların yanında tane tane 20 tane vardır böyle.

2. mavıs ve lımon
    Gizli

maalesef kuşunuzda mantar hastalıpı war gibi muhammed abi bilir :(:(:(

3. gurcan38

gurcan38 New Member

Beğenileri:
    0
    Ne yapacağız?? Nasıl önlem alırım?

4. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşçularda ve petshoplarda mantar kremi satılıyor 3-4 tl gibi bi fiyatı var günde bir kere mantarlı bölgeye sür kulak pamuğu ile 15 gün devam et hiç bir rhatsızlıkları kalmıyo benim kusumun gagasında bi hayli büyüktü geçirdim allaha şükür umarım iyileşir iyi hobiler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:26 --

birde yavrulara bakmaktan besinsiz kalmıs olabilir hemen kuscudan kus maması al 2-3 günde bir yemek kaşıgı kaba koyup kuşlara verebilirsin vitamin takviyesi yap suyuna kısa sürede kendine gelir

5. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşunuz çok güzel arkadaşımın da dediği gibi mantar rahatsızlığı var, inşallah en kıs sürede geçer geçmiş olsun

6. gurcan38

gurcan38 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar eğer mantar dediğiniz ceresi is gayır benim kuşum ceresi biraz garip yavru beslıyor suanda kursak sütü ve mama kuruntukar var ceresinde biraz pasajlı da üzerinize afiyet :) benim merak ettiğim yuvalığı neden böyle beyaz beyaz dıskı var. Kaka değil onlar sankı yenıden kızısmıs ama yumurta olmamış gibi. Yine uyarılarınız için teşekkürler mantar ilacı alacağım süreceğim ama bence başka sorun var kilo aldı göğsü taşlığı şişti iyice her yuvalıktan cıkısta erkek besliyor salmıyorumda yavru var diye ondan kilo aldı yavrular büyüsün yeme düşssün salacağım uçsun zayıfladın köftehor

7. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    hem beyaz dışkı var demişsin hem de kaka değil onlar demişsin hangisi ???

8. gurcan38

gurcan38 New Member

Beğenileri:
    0
    Kaka değil ama dışkısı işte. Yani dışkı olarak değilde yumurtayı topak topak atmış gibi...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:00 --

arkadaşlar kuşum daha da kötüleşti yavrulara bakamıyor minik ölmüş 2 haftalık yaşıyor ama muhtemelen ona da bakamayacak erkek kuş hiç ilgilenmiyor. lütfen üstadlar yardımcı olsun beyaz dışkısının sebebi nedir. avisol verdım gagasını veresini temizledim kafes dibine koydum öylece gözü kapalı uyur gibi duruyor. iyileşir mi?

Sayfayı Paylaş