Karadeniz Pet

Disi kusum yumurta uzerinde yatarken eslesti..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Disi kusumun 5 yumurtasi vardi..Lakin 2 si bos,1 yavru olusmus ama gelisemediginden ölmustu..Geriye kalan 2 tanesinde damarlari hatta kalp atislarina bile denk geldim..Normalde bu ayin 10 unda son yumurta gunuydu..Yani yavru cikmasi lazimdi..Lakin disi kusum bugun yine erkek kusla eslesti..Bu durumda ne yapmaliyim.? 1.kukuckasiyla 2 kulickasi arasi 3 hafta bile yoktu..Simdi 2.kuluckasin da ve yumurtalar cikarsa dinlendirmeye almak istiyordum..Bu durumda nasil yapacagim hic bilmiyorum..Kafam karma karişik..Disi 2 yumurtanin uzerinde yatarken eslesti ve bu durumda tekrar yumurtlarsa disimim saglik durumundan endise ediyorum..Ve neden yumurtasi varken eslesti onu da anlamadim..Yumurtalarda mi sorun var acaba.?Yardimci olun lutfen...

Normal bir durum
Hepimizin başına gelebiliyor
Bırakın eşleşsin onlar duracagı zamanı bilir 2nci kuluçkadaki yumurtlama döngüsünü bitirince
Gözlemleyin baktınız yumurtaya yatıyor altında 5 yumurta 8 yumurta artık ne varsa altında yumurta olarak baktınız daha o yavrular çıkmadan çiftleşiyor ozaman ayırın erkeği ve çıkan yavrulara dişiniz bakacaktır eksik kaldığı yerde siz yedirin yavruları
Ve yavrularda büyüdükten sonra en az 2 ay dinlendirin dişive erkek farklı kafeslerde kalsın 2 ay sonra gene eş tuttura bilirsiniz aksi halde dişi öle bilir
Çok yumurtlayan hayvanlarda
Organ yetmezliği
Görülür ve ölür
Ama 3 kuluçka 4 kuluçka yaptıran canilerde yok değil
Durumunuz normal fakat yumurtlamayı bitirince ayırın yazık dinlensin kuş

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Normal bir durum
Hepimizin başına gelebiliyor
Bırakın eşleşsin onlar duracagı zamanı bilir 2nci kuluçkadaki yumurtlama döngüsünü bitirince
Gözlemleyin baktınız yumurtaya yatıyor altında 5 yumurta 8 yumurta artık ne varsa altında yumurta olarak baktınız daha o yavrular çıkmadan çiftleşiyor ozaman ayırın erkeği ve çıkan yavrulara dişiniz bakacaktır eksik kaldığı yerde siz yedirin yavruları
Ve yavrularda büyüdükten sonra en az 2 ay dinlendirin dişive erkek farklı kafeslerde kalsın 2 ay sonra gene eş tuttura bilirsiniz aksi halde dişi öle bilir
Çok yumurtlayan hayvanlarda
Organ yetmezliği
Görülür ve ölür
Ama 3 kuluçka 4 kuluçka yaptıran canilerde yok değil
Durumunuz normal fakat yumurtlamayı bitirince ayırın yazık dinlensin kuş

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yumurtlamayi normalde bitirdi..2.kulickasinda suanda..5 yumurta yapti..uzerinde yatiyor..Daha yumurtalar cikmadan eslestiler..Sanirim net yazamadigimdan anlayamadiniz..disi yumurtalarin uzerinde yatiyor ve asla yemek yemiyor..Erkek yediriyor disiyi surekli..Erkegi bu durumda ayirirsam disinin yemek yiyecegini sanmiyorum su anda..

Geri