Karadeniz Pet

Dişi kuşumun ağız hareketi

byrktrbrk

Meraklı Üye
Merhabalar öncelikle herkese iyi forumlar. Benim dişi muhabbetimin aldığım günden beri ağız hareketi var sanki böyle nefes almak için zorlanıyormuş gibi. Fakat bunu sadece kafesteyken uyukladığında yapıyor. Acaba bi problemimi var yoksa bunu huy haline mi getirmiş. Çok neşeli ve hareketli.

bu videoyu izleyin kuş sıcaklamış sanırım veya çok hareket etmiş normal kuş jumbo kırması gibi duruyor jumbo ırkları için o hareket normal. videoyu izleyince bir çok kuşun o hareketi yaptığını göreceksiniz.

Ya sıcaklamış ya da henüz yavru olduğundan ürküo biraz,ondan böyle.

Ya sıcaklamış ya da henüz yavru olduğundan ürküo biraz,ondan böyle.

bu videoyu izleyin kuş sıcaklamış sanırım veya çok hareket etmiş normal kuş jumbo kırması gibi duruyor jumbo ırkları için o hareket normal. videoyu izleyince bir çok kuşun o hareketi yaptığını göreceksiniz.

ürkme falan yok sadece boş kaldığı zaman bu hareketi yapıyor kafesin içindeyken parmağıma alıp dışarı çıkardığımda bu hareketi yapmayı kesiyor.

ürkme falan yok sadece boş kaldığı zaman bu hareketi yapıyor kafesin içindeyken parmağıma alıp dışarı çıkardığımda bu hareketi yapmayı kesiyor.

yazdığım yazıyı tekrar okuyunuz ve videoyu izleyiniz.Siz kuşu hangi ırk olarak alıp beskliyorsunuz?

yazdığım yazıyı tekrar okuyunuz ve videoyu izleyiniz.Siz kuşu hangi ırk olarak alıp beskliyorsunuz?
Kuşun cinsinin kırık olduğunu biliyorum. Yeterince çift beslemiş biriyim hatta jumbo çift besledim ve üretim hanelere girip çıkmışlığım var ancak hiç bir jumbonun veya kırığın her neyse bu hareketi yaptığını görmedim kuş yorulmadığı sürece. Kuş sıcaklamış veya çok hareket etmiş diyorsunuz bende bunun cevabını kuş yorulmadan uçmadan bu hareketi yapıyor diyorum. Hatta bu olayı bütün gece yapıyor. Bahsettim olay gaga gıcırtması gibi birşey değil. Neyse yardımınız için teşekkürler Yavuz bey.

Geri