Karadeniz Pet

Dişi kuşumun göğsü şiş

• Konbuyu başlatan Yusuf Kaya
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf Kaya

Guest
İyi akşamlar arkadaşlar, erkek kuşum belli yaşa geldiğinden yanına dişi bir kuş alayım dedim. Eskisi gibi ilgilenemiyoruz çünkü. Üretimhaneye bugün gittim iyice araştırıp adamla da konuştum. En sağlıklı duranı verdi bana. Oradayken bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Vardıysa da ben fark etmedim. Kuşu eve getirdim iyi anlaşmaya başladılar. Mırıldanmaya başladılar yalnız dişi kuşun göğsünde şişlik fark ettim. Halsizlik yok gibi mırıldanıyor canlı duruyor. Fotoğrafını da atıyorum yardımcı olması açısından.

10446373_10152454552603363_1690472451_n.jpg

guatra var gibi sanki kuşta öle durmuş elinizle tutunca kursak aşırı şişik gibi mi hissediyormusunuz nefes alışverişi nasıl kuşun ?

Son düzenleme:
Hocam yabani olduğu için elime pek alamadım ama ilk başta yokladım gibi. Sert değildi. Nefes alışverişi hızlı bu arada. Kuş bugün geldi. Benim kuş uykuya başladı bile ama bu hala ayakta.

Bence fazla zaman geçmeden değiştirin kuşu ama önce bi tedavisi varmı yokmu araştırın varsa değiştirmeyip iyleştirin kolay gelsin geçmiş olsun.

Fazla Yem Yemesin ? Belki Sorun Yoktur

Deneyimi olan arkadaslar en dogru cevabı verecektir..

Kusun kursagi yem dolmus kusun aldiginda yavrusu varmiydi onlari beslemek icin genelde bole kursaklarini doldururlar ama kusta bi sorun yok

Göze batan bir şişkinliğin olması çok iyiye alamet değil.İriliğinden de olabilir kuşu aslen görmedikçe yorum yapmak güç resimden çok anlaşılmıyor

Beyler sorulara toplu cevap vereyim. Aldığımda daha önce doğum yaptığını söyledi kuşçu ama yumurtası yoktu kafeste yuva da yoktu. Yumurtlamaya hazır olduğunu söyledi. Dediğim gibi halsizlik gibi durum yok ve benim kuşumla güzel şekilde cilveleşiyorlar. Hareketlerinde anormallik sezmedim sadece görünüş olarak böyle bir durum var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:16 --

Göremeyenler için diğer taraftan bi fotoğraf daha çektim.
ydaN37.jpg

Geri