Karadeniz Pet

Dişi Kuşumun Poposunda Dışkı Birikiyor, Popo Tüyleri Yok

MKaya325i

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, dişi kuşumun poposunda ara ara dışkı birikmesi görüyorum. Bazen kendisi düşürüyor, bazen dışkı olmuyor bazense ben temizliyorum.. Ele alınmaktan hoşlanmadıkları için ben yalnızca iki kez alkolsüz dalin ıslak mendille temizledim. Bu temizleme esnasında poposunun tüylerinin olmadığını fark ettim.

Kabız diyenler var ishal diyenler var tüyleri uzundur ona takılıyordur diyenler var.

Lütfen yardım edin yaklaşık 1.5 aydır belirli aralıklarla bu durum böyle..

NOT: Kuşumda herhangi bir davranış değişikliği ve durgunluk hali yoktur..

29176721_1190654821036916_8923558215510130688_o.jpg

29177018_1190654764370255_8462276584731049984_o.jpg

Aynı konuyu bende açtım. Bende de böyle bir durum var. Kuşun kakası vıcık değil ama tüylerine yapışıyor. Tüyleri biraz sık ama nedense belirli aralıklarla yapışıyor. Umarım yazan çıkar.

154AE184-0B14-4072-BD79-82DC7B233448.jpeg

Aynı konuyu bende açtım. Bende de böyle bir durum var. Kuşun kakası vıcık değil ama tüylerine yapışıyor. Tüyleri biraz sık ama nedense belirli aralıklarla yapışıyor. Umarım yazan çıkar.

Insallah bakalim, buda guncel dışkısı bakalım arkadaşlarımız ne tür önerilerde bulunacak..

Hocam yalnız senin ki biraz ishalden dolayı galiba. Yakın zamanda zebze falan verdin mi

Tuylerine bulasiyorsa ishal diye biliyorum bnm kusumun da poposunda birikiyordu kendi temizliyor sonra sen hic dalin fln bisey surme bence sonucta kimyasal maddeler var...ilaç kullandım sulu yapardı böyle diskisini da ama popo da tüy neden yok onu blmiyorum belki bska rahatsızlığı var dir çok geçmiş olsun

Tuylerine bulasiyorsa ishal diye biliyorum bnm kusumun da poposunda birikiyordu kendi temizliyor sonra sen hic dalin fln bisey surme bence sonucta kimyasal maddeler var...ilaç kullandım sulu yapardı böyle diskisini da ama popo da tüy neden yok onu blmiyorum belki bska rahatsızlığı var dir çok geçmiş olsun
Genelde kuşlar yoluyor o tüyleri. Zaten veteriner de bu dışkı kalma sorunun da bazen o tüyleri kırpıyorlar. Ama kuşun kakası biraz vıcık gibi.

Kuşun popo çevresindeki tüyleri biraz kırpın. 4 gün suyuna 10 damla kadar sirke ( tercihen beyaz sirke ) temizlik sirkesi diye geçer katın. Sonrasında probiyotik kullanmaya başlayın. Diazyme 256 veya başka bir marka. Son dışkıya göre Kuşta isal veya kabuzlık yok. Ama sindirim sisteminde bir sorun olabilir. Dediklerimi yapın. Hastalık belirtisi olursa yazın. Sirke ilk etapta sulu dışkıya neden olabilir. Telaşlanmayın.

Kuşun popo çevresindeki tüyleri biraz kırpın. 4 gün suyuna 10 damla kadar sirke ( tercihen beyaz sirke ) temizlik sirkesi diye geçer katın. Sonrasında probiyotik kullanmaya başlayın. Diazyme 256 veya başka bir marka. Son dışkıya göre Kuşta isal veya kabuzlık yok. Ama sindirim sisteminde bir sorun olabilir. Dediklerimi yapın. Hastalık belirtisi olursa yazın. Sirke ilk etapta sulu dışkıya neden olabilir. Telaşlanmayın.

Abi teşekkür ederim bilgileriniz için. Dün başladım tedaviye, herhangi bir hastalık belirtisi görürsem yazarım.. Teşekkür ederim herkese..

Geri