Karadeniz Pet

Disi kusun diskisi Anormal(resimli)

Oguzhanteq

Meraklı Üye
IMG_4102.JPG
IMG_4101.JPG
IMG_4100.JPG
IMG_4098.JPG
IMG_3959.JPG
IMG_3962.JPG
IMG_4102.JPG
IMG_4101.JPG
IMG_4100.JPG
IMG_4098.JPG
IMG_3959.JPG
Arkadaslar disi kusun diskisi cok mu buyuk yada banami oyle geliyor?

Hamile olabilirmi?

Oncelikli olarak bence kafes temizligine cok dikkat etmeniz gerekiyor. Kusun yandan bir fotografinida atarsaniz daha saglikli yorum yapabiliriz.

Kanatlarında düşme popo kısmında şişlik var ise yakın zamanda yumurta gelebilir.

Dışkı dişi kuşun ise yüksek ihtimal yumurta vardır.
Dışarı çıkarmayınız.

IMG_4127.JPG
IMG_4122.JPG
IMG_4132.JPG
IMG_4133.JPG
IMG_4135.JPG
IMG_4128.JPG
IMG_4139.JPG
IMG_4112.JPG
IMG_4111.JPG
IMG_4117.JPG
Arkadaslar disinin fotosunu cektim sanki yasi kucukmus gibi yumurtlamak icin simdi bir kac fotograf gosterecem. Erkek(mavi kus) kizismis disiye kur yapiyor ama disi(sari kus) kisizmis gibi gozukmuyor. Ve kafeste yuvalik yok. Fotoraftaki buyuk diski disinin. Kucuk diski ise erkegin ve disi kus cok uyuyor.
Insallah sizler bana yardimci olursunuz

Öncelikle kafes çok çok kirli. Detaylı bir temizlik yaptıktan sonra suluğa birkaç damla sirke damlatın, taze ve çok iyi yıkanmış üzerindeki fazla suyu alınmış yeşillik verin. Bir süre suluğuna probiyotik eklemeyi ihmal etmeyin. Sindirim sisteminde bir sorun olduğu kesin. Kabızlık olabilir mesela. Eğer bakteriyel bir sorun yoksa kısa zamanda geçecektir.

Öncelikle kafes çok çok kirli. Detaylı bir temizlik yaptıktan sonra suluğa birkaç damla sirke damlatın, taze ve çok iyi yıkanmış üzerindeki fazla suyu alınmış yeşillik verin. Bir süre suluğuna probiyotik eklemeyi ihmal etmeyin. Sindirim sisteminde bir sorun olduğu kesin. Kabızlık olabilir mesela. Eğer bakteriyel bir sorun yoksa kısa zamanda geçecektir.

O kirli olan resim 1 hafta oncenin simdi kafesin hali boyle. Icime baze arkadaslar kurt dusurdu yumurta olma olasili varmi? Dabanda kus kumu var altindada pecete
IMG_4146.JPG
IMG_4141.JPG
IMG_4141.JPG

Tabana kuş kumu koymayın, kumu ayrı bir kap veya yemlik içinde kafese asın. Dişi yumurta yapacak kadar büyük görünmüyor ama belli de olmaz. Ancak hiç de yumurta var gibi bir hali yok. Siz dediğim gibi, öncelikle sindirim sistemini düzeltmeye çalışın. Evde varsa bir yaprak kıvırcık veya marulu, önce sirkeli suda bekletin, sonra bol su ile yıkayın, fazla suyunu sallayarak atın, kırılmayacak şekilde kuru bir havluya sararak on dakika kadar bekletin ve kafese asın yesinler. Suluğa şimdilik sirke, daha sonra probiyotik katın

Dedi
Tabana kuş kumu koymayın, kumu ayrı bir kap veya yemlik içinde kafese asın. Dişi yumurta yapacak kadar büyük görünmüyor ama belli de olmaz. Ancak hiç de yumurta var gibi bir hali yok. Siz dediğim gibi, öncelikle sindirim sistemini düzeltmeye çalışın. Evde varsa bir yaprak kıvırcık veya marulu, önce sirkeli suda bekletin, sonra bol su ile yıkayın, fazla suyunu sallayarak atın, kırılmayacak şekilde kuru bir havluya sararak on dakika kadar bekletin ve kafese asın yesinler. Suluğa şimdilik sirke, daha sonra probiyotik katın
dediklerinizi yaptim insallah faydasi olur

Arkadaslar disi kusumun diskisi halen duzelmedi baska Sari sari buyuk buyuk diski marulu sirkenin icinde biraktim sonra tumden yikayip kurutum verdim kuslara ama kusun diskisi halen bir garip.

Yardimci olacaklara tesekurler

Ekli dosyalar

• IMG_4176.PNG
    IMG_4176.PNG
    2.5 MB · Görüntüleme: 19
Yumurta yapacak olan kuşun dışkısı hafif sıvımsı ve büyük olur yuvarlak şeklinde. Kuşunuzun ayrı bir sorunu var bence.

Geri