petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi kuşun nesi var ? ur olabilir mi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 12 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar 10 aylık dişi kuşum popo tüyleri hatta karnına kadar tüyleri dökülmüş ve şişlik var orada.. ara ara ishal oldugu oluyordu o dönemlerde poposu az bir şey açılıyordu ama şuan epey artmış durumda. şuan o kısmı yıkadığım için bu kadar net belli normalde bu kadar görünmüyor. ishal gibi ama halsizliği uyuklaması vs. yok. forum dan daha önce görmüştüm ur falan değildir inşallah ya.. sizce bu durum nedir ne yapabilirim ?

ha birde tünekte dururken kuyruğu yere doğru duruyor ve o kısım kabarık oluyor genelde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:52 -->-> Daha önceki mesaj 15:24 --

bir de aynı durum annesinde de olmuştu ama onun ki çok kuluçkaya yatmaktandı sonra düzeldi.. bu niye böyle olmuştur ki ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49 -->-> Daha önceki mesaj 15:52 --

bilgisi olan yok mu arkadaşlar ?

#1 /kimya/, 12 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 12 Ağustos 2015
  2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynısı benim dişidede var çiftleştilerse yumurtadır çiftleşmedilerse bilmiyorum aynısı benim dişidede var o yüzden yumurtlayamıyor ur mudur yağ bezesi midir bilmiyorum ki inşallah bilgili biri bakar

3. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    ama benim dişimin eşi yok ki. yani aynı kafeste erkek kardeşleri var ama çiftleştiklerini sanmıyorum. sizin kuşunuzda ne zamandır var bu şişlik. bir de foto da baya şiş çıkmış aslında o kadar değil elimden kaçmak için uğraşırken daha şiş bir görüntü oluştu.. inşallah kötü bir şey değildir.

4. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam aylardan beridir var bu şişlik bir ara yumurta sanmıştım ve kuşum şişkin durur kuyruk böyle aşağıda kanatlar aşağıda beli kambur tam yumurta varmış gibi duruyor ve o şiş bölge yumuşak bişi sizinkide öyle mi

5. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    evet bende baktım şimdi yumuşak. sanki yağlanmış gibi baya yumuşak. siz sebebini öğrenemediniz mi acaba ? ishal falan da değil dışkısı da normal arada poposuna yapışıyor sadece.

6. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam bende sebebini öğrenemedim geçen konu paylaştım ama fotoğraf çekemediğimden arkadaşlar bir yorumda bulunamadı siz çekmişsiniz bende burdan faydalanacam sayenizde :)

7. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    inşallah bilen arkadaşlar yorum yaparsa öğrenelim hep birlikte. ve duruma göre bir yol, tedavi bulalım daha fazla vakit geçmeden.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 18:26 --

bu durumun sebebini bilen eden gören yok mudur ?

8. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    katılıyorum koca forumda yardım edecek insan yok mudur ?? anlamış değilim

9. dent

dent New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz yağ bağlamiş. Her gun salip bol bol ucurarak zayiflamasini sağlamaniz gerekir. Ayni durum bana da olmustu.kolay gelsin

10. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam kaç güne toparlıyor sağolun bu arada :)

11. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim. geri dönüşü olmayan sorunlar olmasından korkmuştum açıkçası.. kuşlarımın hepsi bu ara çok şişmanladı bunun farkındayım ama malum yaz ayı kapı pencere açık eskisi gibi salamıyorum. bir kaç gün önce yağ bağladıklarını düşünüp saldım 1 kuşum açılan sineklikten kaçtı:( uçurmak dışında yapılabilcek bir şey var mı ?
    kafesleri çifthane denilen büyük kafesten ortadaki bölmede açık. oyuncakta astım oynasınlar diye ama başka ne yapabilirim bilmiyorum.
    (bu arada ben yağ bagladıklarını bu kuşumun rahatsızlıgından değil çok fazla uçamıyor olmalarından ve irileşmelerinden dolayı varmıştım böyle bir kanıya)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:41 --

siz kuşunuzu pek fazla uçurmuyo muydunuz ? yağ bağlama ihtimali var mı sizinkininde.

12. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam benim bu dişim zaten geldiğindede uçamıyordu fazla hemen uçsun düşüyor fazla uçamıyor ondan dolayı kalıplandı biraz da diğer kuşlarım zaten hareketli yağ tutmaz onlar birde ben bu dişiye çok ekmekle besledim :D çok sever

13. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Ben bunun yağ bağlama olduğunu düşünümyorum.Bariz popo da şişkinlik var , çiftleşme yoksa bile kızgınlık yumurtası atıyor olabilir .Kuyruk aşağı düşmüş. Bence bir zeytinyağı sürün hafiften.

14. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim onuda deneyeyim.

dünden beridir kuşu ayırdım dün dışkısı normaldi. bugun poposuna yapışıyor ve yere dökülen dışkılarda beyaz gibi. bi anormallik var ama anlamadım

Sayfayı Paylaş