Karadeniz Pet

Dişi mi erkek mi, eğitsem eğitilir mi? :)

Masallah erkek kusunuz egitilir tabiki

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Açıklama için teşekkürler. Aslında ben gün içinde çok ilgilenemiyorum. Gün içinde 2-3 defa kafes dışarısını çıkarıyorum, 15 - 20 dakikalık. Kafesin kapısını açar açmaz kuş hemen kapının yanına geliyor elimi uzatınca da parmağıma çıkıyor. Önce odanın içinde perdeden perdeye uçuyor ardından yanına gidip parmağımı uzatınca parmağıma uçuyor. Ama uzaktayken parmağıma uçmayı alıştıramadım bir türlü. Boynunu kaşıma işini'de alıştıramadım. İnşallah zamanla yaparım :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alışır, parmak ile oynamayı sevdiği zaman daha kolay alışacaktır. Ben parmağımı koltuğun yahut herhangi bir yerin bir kısmına indirip kaldırıp buraya gel işareti yaptığımda direk geliyor mesela fakat şu sıralar eş aldığım için kendisine artık dışarı çıkaemıuroum ama konuşmaya devam ediyor eşine karşı :) Romantik bizim oğlan

Açıklama için teşekkürler. Aslında ben gün içinde çok ilgilenemiyorum. Gün içinde 2-3 defa kafes dışarısını çıkarıyorum, 15 - 20 dakikalık. Kafesin kapısını açar açmaz kuş hemen kapının yanına geliyor elimi uzatınca da parmağıma çıkıyor. Önce odanın içinde perdeden perdeye uçuyor ardından yanına gidip parmağımı uzatınca parmağıma uçuyor. Ama uzaktayken parmağıma uçmayı alıştıramadım bir türlü. Boynunu kaşıma işini'de alıştıramadım. İnşallah zamanla yaparım :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ve benim kuşum hep dışarıda idi. Ben evde olsamda olmasam da, zaten odanın dışına hiç çıkmazdı hala da öyledir. Ne bileyim bilmiyorum ama Maşe'Allah Gerçekten kuşuma çok akıllıdır :) :)

Alışır, parmak ile oynamayı sevdiği zaman daha kolay alışacaktır. Ben parmağımı koltuğun yahut herhangi bir yerin bir kısmına indirip kaldırıp buraya gel işareti yaptığımda direk geliyor mesela fakat şu sıralar eş aldığım için kendisine artık dışarı çıkaemıuroum ama konuşmaya devam ediyor eşine karşı :) Romantik bizim oğlan
Insallah :) kuşunuza konuşuyor mu yani, kaç ayda öğrendi konuşmayı? Benim kuşu kafese koyunca çıldırmışa dönüyor. Kafesin içinde sürekli aynı yerde dönüp dönüp duruyor. Eski kuşlarım tünekte uyurlardı ama bu kuş nadiren tünekte uyuyor. Çoğunlukla kafes tabanında uyuyor.

Insallah :) kuşunuza konuşuyor mu yani, kaç ayda öğrendi konuşmayı? Benim kuşu kafese koyunca çıldırmışa dönüyor. Kafesin içinde sürekli aynı yerde dönüp dönüp duruyor. Eski kuşlarım tünekte uyurlardı ama bu kuş nadiren tünekte uyuyor. Çoğunlukla kafes tabanında uyuyor.
Dışarı çıkarın o zaman olmaz öyle. Dışarı çıkardığınız zaman bir süre sonra ne kadar bu süre bilmiyorum çünkü güvenmesi gerekiyor samimiyetinize, daha çok seviyor sizi. Çünkü onu mutlu ediyorsunuz :) İlk kelime zordur, ilk kelimeden sonra gerisi şakır şakır geliyor hatta ben anlamadım bile kuşumun konuştuğunu ona öyle alışmışım ki normal ötmesi gibi geliyordu :) Konuşmaya çalıştığını düşünüyordum sadece ama başaramıyor diyordum. Annemler farketmişti geldikleri zaman konuşmasını. Ben fazla ilgilenemiyordum bu yüzden geç konuştu 2 aya konuştu sanırım ama daha da erken olabilir çünkü ben anlamıyordum meğer konuşuyormuş canavar :D

Geri