petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi mi erkek mi kafam çok karışık bi bakabilirmisiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yasin y. tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. yasin y.

yasin y. New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba arkadaşlar.
    Benim sorunum şöyle; yalnız kalan erkek olduğuna emin olduğum melüle (solda) bir eş aldım.

Ancak satıcı arkadaşın "büyük ihtimal dişi olacak bir yavru" diyerek bana sattığı kuş erkek çıktı, onu geri verdim ve sonradan sağdaki kestaneyi aldım aldığımda ceresi kahverengiydi ve burun delikleri küçüktü sanki üzerine çamur konmuş ve kurutulmuş gibiydi.. Neyse eve geldik petshopta melüle yürüyen kuş eve gelince sessizleşti melülden kaçar oldu. Yeni ortama geldi ondandır dedim pek elleşmedim. Kestane evimize misafir olalı iki ay oldu ama hala melül ayağını atınca ona gagasıyla hafiften vuruyor :) büyük kavgaları olmadı hiç. Buraya kadar bir sorun olmadığını düşünüyorum ama geçen gün dişi kuşumuz kestane melüle ayağını atmış yem veriyor hayvan şaşırdı tabi geri çekildi filan bende biraz araştırma yaptım dişiler istemeyince yapıyomuş ama bugünkü olay kestanenin erkek bir kuş olduğunu düşündürtüyo bana. Yine resimdeki gibi kafesin üzerindeler ve kestane melül gibi başını sağa sola aşağı yukarı salladı ve melüle yem verdi.
    Biliyorum çok uzun oldu kusura bakmayın :) Sorum başlıktaki gibidir kestane dişimi erkekmidir?

kestanenin yakın bir pozu

2. Süleyman Mert DEMİRSOY

Dişidir.Dişiler ayak atarsa çiftleşmek istediği için öyle yapar.

3. yasin y.

yasin y. New Member

Beğenileri:
    0
    cevabınız için teşekkürler ancak melül ayağını üzerine atınca tuhaf bi kızma sesi çıkartıyor erkek istekli ama dişi pek oralı değil.

4. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    zamana bırakın acele etmeyin dişi hazır deyildir

5. Mehmet ŞEKER

6. yasin y.

yasin y. New Member

Beğenileri:
    0
    sağolun beyler h.sonu değiştirmeyi düşünüyodum. bırakalım takılsınlar ozaman kafalarına göre

7. H. Mehmet YILDIZ

Soldaki ERKEK sağdaki DİŞİ

8. Tunç ÇAĞATAY

Dişi kuşun kızışmamış o yüzden gaga atıyor olabilir :)

9. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Kuşunuz dişi sorun yok hazır olduğunda sıkıntı oluşturmayacaktır

10. yasin y.

yasin y. New Member

Beğenileri:
    0
    Bu kadar ilgiyi pek beklemiyordum açıkcası :) ilginiz için çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş