Karadeniz Pet

Disi muhabbet kusu aldim ama degistirmeli miyim ? Yardimmm ??

deryasavas

Yeni Üye
Mrb. 1yasinda erkek muhabbet kusum var.iki gun once yanina disi aldm 1yasinda. Ama disi kus geldgnden beri cok sessiz put gbi duruyor hasta sandm vitaminli su verdm petegin yaninda ama hala ayni.yem yemiyor su icmiyor sanki hic gormedm. Tuylerini kesmisler braz ucamiyor carpti duvarlara hemen kafese koydum zaten cikmak istemiyor benm erkek kus kudurmus gbi hic rahat vermiyor disiye. Bazen opusuyolr oynuyolr ama kavga ediyolr arada. Degistrsem mi diye dusunuyorm yoksa tum disi kuslar mi boyle ? Tuyleri falan duzelir mi put gbi durmaya devam eder mi?

aynı durum bende de var

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zannedersem bu en çok sorulan sorular arasında... Daha iki gün önce yanına dişi attım demişsiniz. Uzmanlar eve getirilen kuşun tanıma/alışma süresi en az 1 hafta 10 gün diyor. Herkes kuşum ciflessin istiyor ama buna biz karar veremeyiz.

Kuş korkmus olabilir. Kafesi yadirgamis olabilir. Hersey olabilir ama biraz kendi hallerinde bırakmayı deneyin bence.

kuşlarınızın fotoğraflarını bir paylaşın bakalım maşaallah

Arkadaşlar bu iki günde anlaşılcak bir konu değil . Kuşun adaptasyon çevreyi tanıma en önemlisi erkeği tanıma süreci vardır. Bazen 10 gün bazen 1 ay gerekir bu tür durumlar için 2 günlük durgun diye kuş değiştirirseniz her 2 günde bir değiştirmek zorundasınız hiç bir kuş yeni ortama gelir gelmez haraketli istekli olmaz .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaten hemen ciftlessinler istemiyorum. Ama oyle put gbi durmasindan korktum ölürse hastaysa dye endiselendim. Tuylerini kesmisler aldgmda dkkat etmemism hic eve gelnce gordm gdip degstrmk istemedm snrada :/
Ayrica salinan kuslar yavru vermez dye bi yazi okudm ama inandirici gelmedi.dogru degildir herlde siz dha iyi bilirsinz ?
Foto yuklemeyi bilmiyorm :/

Son düzenleme:
Size tavsiyem... Eğer bahsettiğiniz gibi. Kuşların tüyü kesilmiş ise ve anlattığınız gibi durgun ise değiştirebilirsiniz. Sadece eş olmuyor diye değiştirmek mantıksız ve cok erken. Şimdi yapmamız gereken uzmanlarında dediği gibi: kafesi olması gereken yerde kuşları kendi hallerinde bırakıp etrafı kafesi sizleri tanınması için zaman vermeniz. Bu süreç içinde hala yem yemiyor ise hemen geri götürmeniz! Çünkü açlığa gelmeyen bir kuş türü. Umarım sağlıklı uzun ömürleri olur.

Son düzenleme:
İşte kuslarim. Yesil olan erkek kusum. Mavi-lilayi yeni aldim disi.

5M3X9l.jpg

orap82.jpg

8D35DQ.jpg

7Mpdg5.jpg

Mavinin yakın resmini atabilirmisiniz ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ne zeki kuşlar. resmen çekildiklerini anlayıp kameraya poz vermişler

o değilde beyimiz cok sinirli bakmış ne çekiyon arkadaş aile var burda der gibi :D

Maviyi degistrdim cok durgundu arkdslar falan hep degstr dedi. Smdi baska bi kus aldim ama bunun da karninda bi yara izi var

Maviyi degistrdim cok durgundu arkdslar falan hep degstr dedi. Smdi baska bi kus aldim ama bunun da karninda bi yara izi var ����

değiştirmeseydiniz keşke sağlığı yerindeymiş. kimisi durgun olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri