petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Muhabbet Kuşu Erkeği Rahat bırakmıyor !!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sherlockdw tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. sherlockdw

Merhaba arkadaşlar ben gecen gun petshoptan bir erkek kuş aldim bizimki 1.5 yasinda aldigim kuş 3-5 aylik falan bizim dişinin yanina koydum ilk baslarda opustuler falan hatta ilk benim dişi optü sonra ne olduysa akşam dişi çok sert olmasada gagalamaya başladı bizim erkekte birsey yapamiyor ne yapsam yardim edin kusu degistirmek istemiyom :mad:

#1 sherlockdw, 11 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Eylül 2014
  2. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Çok yanlış bir eş seçimi yapmışsın. Anlaşsalar bile en az 5-6 ay beklemen gerekecek.

3. sherlockdw

Ben şimdi onları yanliz biraktim evden ciktim gittim netten araştırdım dişi öldürür erkeği diyorlar ama benim dişi vur kaç yapıyor :) inşallah birsey yapmaz bide ayri kafeslere koyup birburlerine alisincaya kadar dursalar olurmu alisirlarmi

4. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Aynısını benim pek bilgili olmadığım yıllarda babamla kardeşim yaptılar, dişi 1-2 yaşındaydı erkek de daha 5 aylık filan sanırım dişi erkeği öpüyor ayak atıyor kusuyor istediği ilgiyi göremeyincede dövüyordu sonra malesef erkek öldü. O yüzden erkek kuşuna ya yeni bir kafes al ayrı kafesde besle ve salınık haldeykende dişiyle muhattap etme kafesleri dursun sadece yada erkeği geri ver.

5. sherlockdw

Bunları kuşu eve getirdikten sonra çektim beyaz olan erkek daha isim bile bulamadım dişi nereye giderse erkekte gitmeye calisiyor ama gidemiyordu duvara tosluyordu :) ama akşam erkek yemlikten yem yemeye başlayınca böyle yapmaya başladı nezaman yem yerken görse direk yanina gidip gagaliyor mecburen kafesi ayırcaz ama bende tasima kafesi var olurmu? Bide dişiyle muhattap etme demişin onu nasil yapcaz :)

#5 sherlockdw, 11 Eylül 2014
  6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bu yoladıgın fotolara göre kuşlar eş birbirlerine yem kusuyorlar gagalama yok normal birşey fotolara göre yem veriyor amam yavru almak istiyorsan erkegi degiştir daha kuçuk 1 yaşında olması lazım yavru alman için

7. Tunç ÇAĞATAY

Değiştir git sağlam yapılı bir erkek al en az 1 yaşında olsun dişin kızışmış bu sezon alırsın yavru.

8. sherlockdw

Sadece kafeste gagalıyor 3 defa falan saldım dişi gagalamadı kafese koyduktan sonra sinirlendi veya kıskandı beni hiç gagalamazdı erkek gelince gagalamaya başladı. İnşallah dediğin senin dedigin gibi eş olmuşlardır :) eve gidince gagalayışının fotoğrafını çekmeye çalışcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:48 --

Kızışmış derken noluyor kızışmak bide ben daha yavru ostemiyorum ondan küçük aldım

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kızışmak yani yavru yumurta yapmak istedigi anlamına gelir yavru almak istemiyorsan dursun egeş kavga yok hep böyle resimdeki gibi yapıyorsa

10. Tunç ÇAĞATAY

Küçük alırsan döver tabi şunu anlamadı bizim halkımız.

Dişi kuşun var ve erkek arıyorsan her zaman erkek dişiden daha kalıplı olacak, Sonuçta kafesi dişi daha iyi tanıyor erkek yabancı olduğu için dişi gagalyacak istemeyecek, ama erkek sağlam kalıplı olur ise dişi korkar ve daha çabuk eş tutar.

11. z3r1

z3r1 Guest

hocam eş tutma konusunda bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine erkeğimi aldım haremin içine attım 2 gün sonra gittim adam bana şunla eş tuttular dedi bende eyvallah dedim. Dişi kuşlar için de aynı şey geçerli bilmem. Şuan eş tutma yok gagalama yok şöyle böyle sorunlar karşılaşmıyorum gayet iyi anlaşıyor 40 yıllık eş gibi dişi yavaş yavaş yuvayı yoklamaya başladı sanırım yakında yumurta gelir inşallah :)

#11 z3r1, 11 Eylül 2014
  12. M.Halik Kara

Aynısı sorundan şuan bende muzdaribim.Dişi kuşum daha öne kuluçkaya yatmış yavruları olmuş bir kuş.Dinlensin diye eşinden ayırdım.Eşi başka bir dişiyle anlaştı hatta yavruları oldu.Bende dişimin yanına yeni bir erkek almıştım.Onla anlaşamadı dövdü başka aldım getirdim çok güzel anlaştılar ama geçen akşam baktım dişi erkeğe fırsat vermiyor dövüyor.Ayırdım ayrı kafeslere ne yapacağım bilmiyorum kuşçudan da utanır oldum değiştire değiştire...

13. sherlockdw

Bendeki sorun şu sadece kafes için gagalıyor saldığım zaman fotoğraftaki gibi oynaşıyorlar ama işte kafese koyunca hele hele yem yerken öldürecekmiş gibi bakıyo :D

14. Ozkan7

Ozkan7 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bir sorum olacak size üstünden 2 sene geçmiş ama cevaplarınızı bekliyorum.Kafama takılan bir durum var o da şu :
    Benim kafeste 3 muhabbet kuşu vardı.2 erkek 1 dişi.Bu dişi biriyle iyi anlaştı ama diğeriyle bir türlü anlaşamıyordu gelip gidip ona vuruyordu erkek de bir şey yapamıyordu.Bu böyle devam etti. Dün eve geldiğimde yemliğin içine sıkışmış burnu falan kanamıştı.Oraya nasıl girdiği de ayrı bir merak konusu.İşte sorum bununla alakalı.Acaba bu dişi onu döve döve öldürdü oraya mı soktu yoksa kendiliğinden mi öldü ? not olarak şunu da düşmek isterim,dişinin ceresi falan kırmızı lekelerle doluydu baktım.Sizce dişi mi öldürdü yoksa eceliyle mi öldü onu soruyorum kafamda bir sürü soru işaretleri var.Kendiliğinden ölüp dişi de gitmiş vurmuş olabilir ondan kırmızı lekeler olmuş olabilir fikirlerinizi alabilir miyim?

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. dişi kuşum erkeği dövüyor

,
  2. muhabet kusu anlasmiyor disi dovuyor

,
  3. disi muhabbet kusu erkegi dovuyor