Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşum Çok Durgun

Vedat ASLAN

Paylaşımcı Üye
Merhabalar.Benim yaklaşık 1 ay kadar önce aldığım 1.5 yaşından büyük olan albino dişi muhabbet kuşum çok durgun.Yanındaki eşi ise yine yaklaşık 1.5 yaşında mavi bir erkek.İsmi Cicikuş.İlgi göstermeme rağmen Pamuk çok durgun ve kafesten çıkarmakta zorlanıyorum.Hatta çok zorlanıyorum diyelim.Nedense kafesi çok seviyor ve sürekli kafese gidiyor.Geçenlerde de kanadını incitmiş olduğunu 2 konu açarak bildirmiştim ve yardım istemiştim fakat hiç kimse cevap yazmadı:mad:.Nijer tohumu veriyoruz yuvalıkları var fakat hiç çiftleştiklerini görmedim.Dişi sürekli yuvalığa giriyor ve orada uyukluyor.

Sorularım:
1-Dişi muhabbet kuşum neden çok durgun?

2-Neden çiftleşmiyorlar?

3-Dişimin kanadı kendi kendine iyileşir mi? Ben bu konuda neler yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Hayır biraz hareket ediyor.Çoğunlukla yuvalıkta duruyor.

Erkek kuşlar bile yuvalığa girip uyuyabilirler. Kuytu yerde kendini daha güvende hissediyordur o sorun değil. Kafesinden dışarı çıkmak istemiyorsa dışarısı onun için yeterince güvenli değil.Kanadını incitmesi de onun için bi travma gibi bişey olmuş belliki. Gün içinde az dışarı salın bu sıralar. Dışardayken onunla bol bol ilgilenin. Zamanla daha fazla dışarı salın alışır diye düşünüyorum. Bir de şu nijer tohumunu vermeyin kuşlarda yağlanma yapyor çok zararlı. Havuç verin. Kanadı ne durumda?

Erkek kuşlar bile yuvalığa girip uyuyabilirler. Kuytu yerde kendini daha güvende hissediyordur o sorun değil. Kafesinden dışarı çıkmak istemiyorsa dışarısı onun için yeterince güvenli değil.Kanadını incitmesi de onun için bi travma gibi bişey olmuş belliki. Gün içinde az dışarı salın bu sıralar. Dışardayken onunla bol bol ilgilenin. Zamanla daha fazla dışarı salın alışır diye düşünüyorum. Bir de şu nijer tohumunu vermeyin kuşlarda yağlanma yapyor çok zararlı. Havuç verin. Kanadı ne durumda?

Kanadı şuan eskiye göre daha iyi.Tüm arkadaşlara ilgilendikleri için çok teşekkür ediyorum.

Geri