Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum çok yumurtluyor ?

• Konbuyu başlatan oknozkn2
  • Başlangıç tarihi
O

oknozkn2

Guest
İyi akşamlar arkadaşlar benim dişi bir muhabbet kuşum var 4-5 yaşında yavrulugundan beri bende daha öncelerden eşi vardı ama çok yavru gelince ayırmak zorunda kaldım şuan tel başına besliyorum ve son 1 aydır surekli yumurtlamaya başladı şehir dışında oldugum için ayarıp sın yumurtlamasından sonra poposunda kan oldugunu söylediler. bu yumurtlamaların önüne nasıl geçebilirim yardımlarınızı bekliyorum

erkek ile esleyinde yumurtalar bari bosa gitmesin kızgınlık yumurtalarını yapıyordur.

dişi kuşunuzda boş yuva sendromu var. sizin yapabileceğiniz çok birşey yok aslında. eşini yanına koyarsanız kuluçkadan sonra 1 ay yumurtlamaz en azından. kan olması aslında dişi kuşun hayatını kurtarmış olabilir bir bakıma. yumurta tıkanması da olabiliyor bazen ve dişi bunu aşırı zorlamayla atabiliyor. bu da kanamaya neden oluyor. dişi kuşa bolca mama verin (gün aşırı). biraz sulu dışkılayacaktır. böylece yumurtlaması da kolay olacaktır.

hayir yuvaligi cikar yanina es al yuvalik olmadan yumurtlayamaz.

yuvalık olmadan da yumurta yapar.
yemliği ilk tercih olarak kullanır. onu yapmazsa kafes tabanına yapar. lütfen yanlış bilgi vermeyin.

dişi kuşunuzda boş yuva sendromu var. sizin yapabileceğiniz çok birşey yok aslında. eşini yanına koyarsanız kuluçkadan sonra 1 ay yumurtlamaz en azından. kan olması aslında dişi kuşun hayatını kurtarmış olabilir bir bakıma. yumurta tıkanması da olabiliyor bazen ve dişi bunu aşırı zorlamayla atabiliyor. bu da kanamaya neden oluyor. dişi kuşa bolca mama verin (gün aşırı). biraz sulu dışkılayacaktır. böylece yumurtlaması da kolay olacaktır.

yuvalık olmadan da yumurta yapar.
yemliği ilk tercih olarak kullanır. onu yapmazsa kafes tabanına yapar. lütfen yanlış bilgi vermeyin.

katılıyorum çok haklı.

Zaten diskisinin cok buyuk ve suku olmasindan yumurtlayacagini anliyorum ayrica kafesin tabanina yumurtluyor. Kalici bir coUm yokmu acaba

Alın yanına bir erkek bari yumurtalar boşuna gitmesin yav :D

yok. kalıcı tek çözüm yanına erkek koyarak yumurtalar arasında 5-6 hafta süre olmasını sağlamak.

Geri