petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi muhabbet kuşum erkeği dövüyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve neyfell tarafından 28 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. neyfell

neyfell Guest

Merhaba benim dişi kuşum 2 yıldır benle konuşuyor ve bize alışık.

1 hafta önce erkek muhabbet kuşu aldım erkeğe kur yapıyor erkeği kaşıyor ve bazende dövüyor.(dışarı saldığımda hiç vuruyor)

Erkek tepki vermiyor korkudan folluğa kaçıyor dişi vurmasa bile erkek ürküp folluğa giriyor.

Sizce garip değil mi?

2. Adil CAN

Adil CAN Guest

bence onlar eş tutmamişlar

3. neyfell

neyfell Guest

Şimdi biraz anlaşıyorlar dişi erkek gibi kur yapıyor sizce erkeği değiştirim mi?

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Anlaşıyorlarsa ilerde eş tutarlar. Ama dövüyor mu iyi gözlemleyin. Dönüyorsa tutmazlar.

5. neyfel

neyfel Guest

Birbirlerine yem veriyorlar galiba ben bakınca dağılıyorlar :D

Bide kuşlar kızgın mı acaba?

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Gagalrına bakınca anlaşılır. Dişinin gagası kahverengiyse kızgındır. Erkek de poposunu biyere sürterse kızışmıştır ama yanında dişi varsa yapmayabilir.

7. oguzhan01

oguzhan01 Guest

ilk olarak benim bildiğim erkek kuşun kafesine dişi atılır üstünlük erkekte olmalıdır bu kesin diye bir şey değil ama yapılması halinde avantaj sağlar. konuşan kuşlar özellikle dişi ise erkeklerle pek anlaşamıyorlar dövüyorlar bağırıyorlar yem yedirmezler bunu da yakın bir arkadaşımın kuşunda gördüm 3 yaşındaki dişisine 1 ay arayla 4 erkek kuş aldı hepsi açlıktan zayıfladı tüyleri yolundu tabi sizde de böyle olacak diye bir şey yok ama çiftleri birbirinden 15 gün kadar ayırırsanız daha güzel anlaşırlar bunu da kuşları iki ayrı kafeste ama yan yana koyarak çözersiniz sonra erkeğin olduğu kafese yuva takarsınız 15 gün sonra dişiyi erkeğin yanına atarsınız doğal kızıştırıcı olan nane ve havucu da eksik etmeyin derim saygılar.

8. halil dogan

Biri si bir yere git digeri besinden hmgeliyomu eyer oyleyse ii ye isaretir ciftlesebilirler bide kavga etmeleri normal erkek yeni gelmis o yuz den erkek biraz cekiniyo

9. neyfel

neyfel Guest

Tabi dişi erkeği peşinden gidiyor erkekde artık kur yapar gibi sesler çıkarıyor.

Sadece ani hareketlerde dişi sinirleniyor erkeğe vurmaya çalışıyor öle ciddi kavga değil.

Dişi erkeğe yem vermek istiyor erkek yemi alıyor mu bilmiyorum. Kendini dişiye kaşındırıyor.

Dişi kızgın ama erkekde iş yok sanki :D erkekğin yapcağı işi dişi yapıyor :D

10. halil dogan

Sayfayı Paylaş