Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum erkeği dövüyor.

• Konbuyu başlatan neyfell
  • Başlangıç tarihi
N

neyfell

Guest
Merhaba benim dişi kuşum 2 yıldır benle konuşuyor ve bize alışık.

1 hafta önce erkek muhabbet kuşu aldım erkeğe kur yapıyor erkeği kaşıyor ve bazende dövüyor.(dışarı saldığımda hiç vuruyor)

Erkek tepki vermiyor korkudan folluğa kaçıyor dişi vurmasa bile erkek ürküp folluğa giriyor.

Sizce garip değil mi?

Şimdi biraz anlaşıyorlar dişi erkek gibi kur yapıyor sizce erkeği değiştirim mi?

Anlaşıyorlarsa ilerde eş tutarlar. Ama dövüyor mu iyi gözlemleyin. Dönüyorsa tutmazlar.

Gagalrına bakınca anlaşılır. Dişinin gagası kahverengiyse kızgındır. Erkek de poposunu biyere sürterse kızışmıştır ama yanında dişi varsa yapmayabilir.

ilk olarak benim bildiğim erkek kuşun kafesine dişi atılır üstünlük erkekte olmalıdır bu kesin diye bir şey değil ama yapılması halinde avantaj sağlar. konuşan kuşlar özellikle dişi ise erkeklerle pek anlaşamıyorlar dövüyorlar bağırıyorlar yem yedirmezler bunu da yakın bir arkadaşımın kuşunda gördüm 3 yaşındaki dişisine 1 ay arayla 4 erkek kuş aldı hepsi açlıktan zayıfladı tüyleri yolundu tabi sizde de böyle olacak diye bir şey yok ama çiftleri birbirinden 15 gün kadar ayırırsanız daha güzel anlaşırlar bunu da kuşları iki ayrı kafeste ama yan yana koyarak çözersiniz sonra erkeğin olduğu kafese yuva takarsınız 15 gün sonra dişiyi erkeğin yanına atarsınız doğal kızıştırıcı olan nane ve havucu da eksik etmeyin derim saygılar.

Biri si bir yere git digeri besinden hmgeliyomu eyer oyleyse ii ye isaretir ciftlesebilirler bide kavga etmeleri normal erkek yeni gelmis o yuz den erkek biraz cekiniyo

Tabi dişi erkeği peşinden gidiyor erkekde artık kur yapar gibi sesler çıkarıyor.

Sadece ani hareketlerde dişi sinirleniyor erkeğe vurmaya çalışıyor öle ciddi kavga değil.

Dişi erkeğe yem vermek istiyor erkek yemi alıyor mu bilmiyorum. Kendini dişiye kaşındırıyor.

Dişi kızgın ama erkekde iş yok sanki :D erkekğin yapcağı işi dişi yapıyor :D

Geri