petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi muhabbet kuşum uçamıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İbrahim ÇİÇEK tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar kuşlarım çiftleşti sanmıştım bnde 1 ay kümeslerine yuvalıklarına hiç bakmadım yem ve suyunu değiştirirken hariç :) bu gece kuşlarımı açtım erkek at gibiydi güzel ucuyordu dişi ise kafesten cıkmadı erkek naptı etti onu cıkarttı çıktı uçarken patpatpat diye vuruyordu kanaltarı düzgün ucamıyordu düştü geri kalktı yine öyle uçuyordu sonra baktm kanatının bir yerinde eti gözüküyor ordaki kanadının bir tanesi yoktu bide çifleşmişler mi acaba bi el atsanız [​IMG][/IMG]

http://i.hizliresim.com/rYmj7m.jpg

http://i.hizliresim.com/Y3jMm2.jpg

2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Plastik tüneği kaldırıp ahşap olanı yuvalığın ağzına gelecek şekilde tutturursanız daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Dişinin kuyruğunun aşağıya düşmesi ve kanatların yanlara düşmesi yumurta olduğuna işaret ediyor sanırım.

3. nazım yiğit karaoğlu

yavru almak istiyorsan kafeslerınden dısarı cıkarma kuşları. yem su temizlik harici ilgilenme ve kuşları mamala umarım yakın zamanda yavru alırsın

4. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    Eyw bildiğiniz denediginiz bir mama tarifi varmi acaba ?????? Caevap verirseniz sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:26 -->-> Daha önceki mesaj 02:27 --

arkadaşlar koydum tünegi ve böyle oldu dişinin mekanı yuvalıgın üstü erkeğin ise yemligin orası

http://i.hizliresim.com/bQg24b.jpg

5. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Yuvalığı dışardan kafese tutturman daha iyi olur. kafesin 2 kapısı varsa kapılardan birine yuvalığın girişi gelecek şekilde tuturabilirsin. Hem kafeste yer açılmış olur kuşlar rahat eder hem de yuvalığın girişi öyle gizli saklı kalmaz. Eğer ikinci bir kapı yoksa telleri kesip yuvalık için yer açabilirsin. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

6. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    abicim kümesde yer yok dışarıya da alamam salma kafes yapmayı düşünüyorum senden bir fikir alam :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:53 -->-> Daha önceki mesaj 03:41 --

muhabbet 32 cevap verirmisin lütfen sen bu isi bilionda

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    İbrahim, dişinin güzel bir fotoğrafını eklemen gerek. Böyle bir tahminde bulunmak mümkün değil. Yağlanmış olabilir, yumurta olabilir, başka bir hastalık olabilir.
    Geçmiş olsun.
    Başka konulara girip yardım isteme lütfen. Buraya yazacaktır fikri olan arkadaşlar.

8. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Eğer dişi kuluçka dönemindeyse zaten bedenine bi ağırlık çöker hayvanın artık hiç salmadığından dolayı yağlanmada olabilir ki daha önce uçup şimdi uçamıyorsa büyük ihtimalle yağlanmadır. haftadır 1 kez en azından sal

9. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    Aabi yarn dişinin güzel bi fotosunu atcam o zaman yardim edermisiniz

10. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    tabi elimizden geldiğince bildiğimiz kadarıyla yardımcı oluruz

11. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    Peki arkadaşlar bazilariniz yumurtlayabilir dediniz bn bunlara bu kümes dar geliyo diye salma kümes yapayimmi sizden bir fikir alayim şimdiden TSK yardimlariniz icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:25 -->-> Daha önceki mesaj 04:13 --

arkadaşlar imdi kümesın dibindeydiler ve sürekli dişi azını açıp kapıyor ve dişinin poposundaki tüyler azalmış ve bembyaz oranın fotosunu da koyamam :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 13:25 --

ve bugün açtıhgımda kafama kondu ve biraz daha agırlaşmıştı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 13:28 --

arkadaşlar lütfennn yardm edinn

12. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Dişi biraz irileşmiş, yağlanma var sanırım. Kafes ufak geliyor bir de içine yuvalık koymuşsun. Kıpırdayacak yer kalmamış kuşlara.
    Yem olarak ne kullanıyorsun?

13. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    levent abi salma kafes yapsam bişey olurmu kuşlar üzerinde yemde bu abicim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:55 --

levent acar lütfennnn

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

yardım edecek bi Allah'ın kulu yok mu??

14. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Benım gözlemledıgıme gore kuyruk asagı dusmus ve sureklı yukarı asagı oynuyorsa hafıf hafıf poposunda yumurta var demektır ve ucamaz kusunuzu gözzden uzak mumkunse az ısık alan ve rutubetsız yuksek bı yerde tutarsanız yumurtlayacagını dusunuyorum ıyı hobıler

Sayfayı Paylaş