petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi muhabbet kuşumdan ilginç hareketler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Yusuf TAŞ tarafından 9 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet Yusuf TAŞ
    Gizli

Ever arkadaşlar muhabbet kuşu çiftim ilk defa 1 haftadır çiftleşmeye başladılar ve dişi yuvalığa giriyor yalnız dişi kuş yuvalığın yandaki kapağını sürekli kaldırıyor ve kaçıyor buna bi anlam veremedim üstüne bikaç ağırlık koydum bu seferde korkudan yuvalığa girmiyorlar hiç o tarafa yaklaşmıyorlar biri yardım etsin lütfen sürekli firar ediyor kuş :) nasıl engelleyebilirim ? birde kuşlarım genelde çok uyuyorlar uyandıklarındada bir anlık azgınlıkta hemen çiftleşiyorlar fakat erkek olan kuş dişinin üzerinde en fazla 20 sn durabiliyor ve hiç kanadını yanlara doğru açmıyor acaba sorun acemi olduğundanmıdır ?

2. Ahmet Yusuf TAŞ
    Gizli

Birde çok fazla uyumaları hangi hastalıkların belirtisidir birkere soğuk algınlığı olamaz oda gayet normal ısıda ve hava akımı çok şiddetli değil peki başka nedenler nedir ?

3. Ahmet Yusuf TAŞ
    Gizli

uppppppppppppppppppp

4. Ahmet Yusuf TAŞ
    Gizli

Anlaşılan sorumu cevaplamıyacaksınız.

5. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Agırlık koymak yerine yapıştır bant ile ozaman açamazlar

6. Ahmet Yusuf TAŞ
    Gizli

bantla yapıştırdım dişi kuş yavalktaydı az önce hafiften bir çıkıntı var 2 tahta arasında oradan tuyor yine bu sefer 2 sini birden kaldırıyor ama en fazla 2 3 santim yani bu sefer kaçamaz ama yumurtladığında her canı sıkıldığında kapağımı kaldıracak :)

7. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bende paket lastiklerinin büyüklerinden takın...

8. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Az açık bi yer birak diyecegım ama bu seferde orayı gagalar bence yuvalığı değiştir yavrular olmadan geçmeli kapaklar var onlardan alabilirsin

Sayfayı Paylaş