petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Muhabbet Kuşumun Kanadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Vedat ASLAN tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar.Dişi kuşum yüksekten yere çakılmıştı.Galiba sağ kanadı kırılmış.Uçarken yükselemiyor ve bir yere düzgün konamıyor.Ayrıca biraz aşağı ve vücudundan biraz ayrı gözüküyor.Onu nasıl evde iyileştirebilirim?Ayrıca bu olay olalı 1 ay oldu.
    Şimdiden Teşekkürler.

2. mervekcrgl
    Gizli

veterinere götürün bence bu durumlarda evde mudahele etmek ne kadar dogru tartısılır kuşada eziyet olur

3. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tamam teşekkürler.

4. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Eğer kanat azcıkta olsa kendisi kıpırdatıyorsa kuşun , Kanat eklem kısmına zeytin yağı sür .. azcık da ov sonra koyuver o iyilesecektir . Belliki inciltmiş kanat eklem kısmını

5. mervekcrgl
    Gizli

kırılmış diyo ama böyle düzelcegini sanmam incindiyse düzelir tabi

6. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Dedim ya hiç hareket etmiyorsa veterinere büyük ihtimal kırılmıs ama onu carpmasıyla genelde incilmiş olur ve kuşun kanadı sanki kopmus gibi olur kesin bişi diyemeyiz kırılmadıgını anlamak için kusun kanadı kendisi harekett ettiriyorsa incilmiştir . Ucamaz vs iyileşinceye kadar.

İyileşmeyi hızlandırmak içinde en iyisi zeytin yağıdır ki bu arkadaş kusun kanadı asagıda ucamadıgından sikayetci hareket etmediğini sölemiyor. Benim tahminimce kanat kolay kolay kırılmaz incilmiştir.

7. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ediyorum.Tavsiyelerinizi uygulayacağım.Peki kanadın kanat eklem kısmı neresi oluyor?

#7 Vedat ASLAN, 18 Nisan 2014
    Son düzenleme: 18 Nisan 2014
  8. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Dostum hayvana eziyet etmekten başka bişi değil yaptığın 1 aydır hayvancağız o kanatla nasıl yaşıyor ? hemen bi veterinere götürmen lazım evde olacak iş değil o

9. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kırık değil sanırım hafif incinmiş.Çünkü uçabiliyor ama kısa süre ve alçakta.Bulunduğum yerin yakınlarında da veteriner var mı bilmiyorum hiç gitmedim.

10. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    Kırılsa hiç oynatamaz kanadı ayaklarının hizasına iner ve ağrıdan duramaz incitmiştir.. Hemen veterinere götür

11. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tamam teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş