Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşumun Kanadı

Vedat ASLAN

Paylaşımcı Üye
Merhabalar.Dişi kuşum yüksekten yere çakılmıştı.Galiba sağ kanadı kırılmış.Uçarken yükselemiyor ve bir yere düzgün konamıyor.Ayrıca biraz aşağı ve vücudundan biraz ayrı gözüküyor.Onu nasıl evde iyileştirebilirim?Ayrıca bu olay olalı 1 ay oldu.
Şimdiden Teşekkürler.

veterinere götürün bence bu durumlarda evde mudahele etmek ne kadar dogru tartısılır kuşada eziyet olur

Merhabalar.Dişi kuşum yüksekten yere çakılmıştı.Galiba sağ kanadı kırılmış.Uçarken yükselemiyor ve bir yere düzgün konamıyor.Ayrıca biraz aşağı ve vücudundan biraz ayrı gözüküyor.Onu nasıl evde iyileştirebilirim?Ayrıca bu olay olalı 1 ay oldu.
Şimdiden Teşekkürler.

Eğer kanat azcıkta olsa kendisi kıpırdatıyorsa kuşun , Kanat eklem kısmına zeytin yağı sür .. azcık da ov sonra koyuver o iyilesecektir . Belliki inciltmiş kanat eklem kısmını

kırılmış diyo ama böyle düzelcegini sanmam incindiyse düzelir tabi

Dedim ya hiç hareket etmiyorsa veterinere büyük ihtimal kırılmıs ama onu carpmasıyla genelde incilmiş olur ve kuşun kanadı sanki kopmus gibi olur kesin bişi diyemeyiz kırılmadıgını anlamak için kusun kanadı kendisi harekett ettiriyorsa incilmiştir . Ucamaz vs iyileşinceye kadar.

İyileşmeyi hızlandırmak içinde en iyisi zeytin yağıdır ki bu arkadaş kusun kanadı asagıda ucamadıgından sikayetci hareket etmediğini sölemiyor. Benim tahminimce kanat kolay kolay kırılmaz incilmiştir.

Çok teşekkür ediyorum.Tavsiyelerinizi uygulayacağım.Peki kanadın kanat eklem kısmı neresi oluyor?

Son düzenleme:
Şimdiden Teşekkürler.

Dostum hayvana eziyet etmekten başka bişi değil yaptığın 1 aydır hayvancağız o kanatla nasıl yaşıyor ? hemen bi veterinere götürmen lazım evde olacak iş değil o

Kırık değil sanırım hafif incinmiş.Çünkü uçabiliyor ama kısa süre ve alçakta.Bulunduğum yerin yakınlarında da veteriner var mı bilmiyorum hiç gitmedim.

Kırılsa hiç oynatamaz kanadı ayaklarının hizasına iner ve ağrıdan duramaz incitmiştir.. Hemen veterinere götür

Geri