Karadeniz Pet

dişi muhabbetkuşu karnında bişicıkdı tümormu?

umut aktaş

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar dişi kuşumun ilk kuluçkası 7 yumurta yapdı boşdu attı 3 tane kaldı onlarıda ben attım fakat son yumurtadan beri karnın altkısmında bi bölge var dokunuyorum yumusak fotoda görüceksiniz bu nedir hamileliginden beri var son yumurta 29 unda geldi halada var gecmedi ayırdım 1 hafta dinlendircem dişiyi yardımlarınızı bekliyorum biyerde araştırma yapdım tümor gibi bişi
rgM80P.jpg

7ogXBl.jpg

Bu fotoğraftan hiç birşey anlayamadım. Sanki yağlanma gibi duruyor.
Eğer yağlanmaysa birkaç hafta sadece karışık yem ver, suyuna 2 damla limon damlat. Geçmiş olsun.

abi bu sarı kısım dokunuyorum cok yumusak hamilelikden sonra oldu yumurtada yok 13 gün önce yapdı enson dokunuyorum yumusak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:43 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

yardımcı olabilecek yokmu arkadaşlar

abi bu sarı kısım dokunuyorum cok yumusak hamilelikden sonra oldu yumurtada yok 13 gün önce yapdı enson dokunuyorum yumusak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:43 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

yardımcı olabilecek yokmu arkadaşlar

Daha net bir fotoğraf ekler misin?

yükledim abi daha netine kendi izin vermiyor tam totosunun üst tarafı tüyleride dökülmüş sarı bölgeye dokunuyorum yumusak
vg5nrO.jpg

1YvMq1.jpg

LpA1mJ.jpg

rgMZrB.jpg

7ogMzm.jpg

P5kP9v.jpg

abi nijer falan vermiyorum sadece normal yemleri yumurta yapdıkdan sonra oldu hamile oldukdan sonra ve gecmedi tüylerinide döküyor galiba tüyde bi sorun yoktur inş bilgili abilerim yorum yapsın

Yağ bezesi gibi duruyor sen kuşları ayıran ve dinlendir

Yağ bezesi gibi duruyor sen kuşları ayıran ve dinlendir
inş kötü bişey degildir hamile oldukdan sonra oldu yumurta geldiginden beri var nijer falan vermiyoruym dinlendiriyorum nasıl gecicek bilmiyorum ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:13 --

başka bilgisi olan arkadaslar yokmu

inş kötü bişey degildir hamile oldukdan sonra oldu yumurta geldiginden beri var nijer falan vermiyoruym dinlendiriyorum nasıl gecicek bilmiyorum ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:13 --

başka bilgisi olan arkadaslar yokmu
Siz nasıl değerlendirirsiniz bilmem ama dinlendirme yönteminde kafesi ayrı tutup özel yem yerine kafesi açın biraz uçsun hayvan. Hem akciğerleri açılır hem de yağ yakar.

cıkmıyor dışarı sadece duruyor yuvalıkla ilgileniyor kuluckayı sonlandırdım fakat yınede ılgileniyor

Bana ur gibi geldi , bahsettiğiniz olaylar da üzücü ama ömrünün sonuna yaklaştığını gösteriyor. Yağ bezesi o kadar belli ve sarı olmaz. Bir veterinere götürün diyeceğim o da ameliyat yapacak almak için , bu süreçte biraz sancılı , her kuş kaldıramaz bunu. Altında yumurta var mı bu kuşun , ur değilde yumurtaya yattığı için sürtünmeden dolayı şişmiş veya yem birikmişte olabilir. Kötüye yormamak lazım hemen.

2 sinide saldım dişi ucamıyor kusu bana verdiklerindede ucamıyordu sadece yerden bırkac santım havalanıyor cok kucuk sonra yerde yuruyor neden olabillir yardımcı olabilecek varmı arkadaşlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:14 -->-> Daha önceki mesaj 17:13 --

evet ilk kuluckası 7 yumurta yaptı 3 taneye kadar attı dısarı gunlerı gecınce bos oldugu ıcın dıerlerınıde ben attım kus bana geldiginde yokdu hamilelikden sonra olusdu ucamıyor fakat geldigindede ucamıyordu

Geri