petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi olduğundan emin değilim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve noks2131 tarafından 3 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. noks2131

noks2131 New Member

Beğenileri:
    0
    Mrb. arkadaşlar ilk fotolarını aldığımda yüklemiştim kül rengi olana dişi diğerine erkek söylenmişti.Dişinin ve erkeğin ceresi pembeydi 2 ay geçti dişinin ceresi mavi erkeğinki ise sadece tek renk koyu pempe oldu arkadaşlar öpüşüyorlar falanda ama bi bakıyorum gagalarıyla kavga durumları var şüphede kaldım acaba ikiside erkekmi diye mama koyunca yem yerken hep bi didişme durumları var yardımcı olurmusunuz

ilk aldığımda fotosu :

ileriki zamanlarda :

ve şimdiki hali :

#1 noks2131, 3 Eylül 2014
    Son düzenleme: 3 Eylül 2014
  2. Oğuzhan Mavi

Kül rengi olan kuş erkektir . Ceresi pembe olan beyaz kuşlarda cinsiyet tahmini çok zordur ama kül rengi kuş kızgınlık dönemine girmiş ve ceresi koyulaşmış , diğer kuşunuzda muhtemelen erkek bence bunlara 2 dişi alın ya da bir salmaya bırakın kimi seçerlerse alın eşe koyun.

3. noks2131

noks2131 New Member

Beğenileri:
    0
    öylemi dersiniz birkaç tecrübeli arkadaş daha yorum yaparsa tam emin olayım ona göre dişi arayışına geçeyim çok teşekür ederim yorumunuz için
    [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] [MENTION=6973]james007[/MENTION] sizlerinde değerli yorumlarını öğrenebilirmiyim

#3 noks2131, 3 Eylül 2014
  4. Oğuzhan Mavi

Sanırım benim yorumum sizin için yeterli olmadı . :) Peki bundan sonra sizin konularınıza yorum yapmamaya özen göstereceğim. Saygılarımla.. :)

5. noks2131

noks2131 New Member

Beğenileri:
    0
    hayır lütfen yanlış anlamayn tam netlik kazansın diye dedim estağfurullah tüm arkadaşların yorumu benim için değerlidir. çünkü kuşlar daha erginliğe ulaşmadı aldığımda 2-2,5 aylıktı 2 aydırda bendeler yaklaşık 5 aylıklar kızışma durumunda şüphede kaldım gözlerinde halka daha oluşmamış

6. Oğuzhan Mavi

Haklısınız , bir kaç usta yorumcu daha yorum atsın ondan sonra daha net bir sonuç elde edebiliriz. Saygılarımla.. Kolay gelsin...

#6 Oğuzhan Mavi, 3 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Eylül 2014
  7. noks2131

noks2131 New Member

Beğenileri:
    0
    ilginiz ve değerli yorumunuz için çok teşekür ederim saolun saygılarımla

8. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Ikiside erkek kuslarinizin

9. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuş erkek zaten dişi değil hocam

10. noks2131

noks2131 New Member

Beğenileri:
    0
    o zaman sıkıntı oldu ya yarın üreticinin yanına gideyim dişi diye vermişti peki yeni bir dişiyi nasıl seçmemi önerirsiniz eş tutma olayı sorun olmasın diye [MENTION=2806]Onur KUZUKIRAN[/MENTION] [MENTION=2444]Emre TAVLAN[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 13:34 --

arkadaşlar kuşu avuca alıp kuyruğunu kaldırıyorsa dişi kaldırmıyorsa erkek yönetemi nasıl oluyor bir foto ile gösterebilirmisiniz rica etsem

#10 noks2131, 3 Eylül 2014
  11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  12. noks2131

noks2131 New Member

Beğenileri:
    0
    Değerli yorumlarınız için herkese teşekür ederim şansa ikiside erkek demek tüh 2 dişiyle eşleştirme sorunu olacak şimdi nasıl eş tutacaksa artık zor gibi :)

Sayfayı Paylaş