Karadeniz Pet

Dişi olduğundan emin değilim

noks2131

Yeni Üye
Mrb. arkadaşlar ilk fotolarını aldığımda yüklemiştim kül rengi olana dişi diğerine erkek söylenmişti.Dişinin ve erkeğin ceresi pembeydi 2 ay geçti dişinin ceresi mavi erkeğinki ise sadece tek renk koyu pempe oldu arkadaşlar öpüşüyorlar falanda ama bi bakıyorum gagalarıyla kavga durumları var şüphede kaldım acaba ikiside erkekmi diye mama koyunca yem yerken hep bi didişme durumları var yardımcı olurmusunuz

ilk aldığımda fotosu :

ileriki zamanlarda :

ve şimdiki hali :

Son düzenleme:
Kül rengi olan kuş erkektir . Ceresi pembe olan beyaz kuşlarda cinsiyet tahmini çok zordur ama kül rengi kuş kızgınlık dönemine girmiş ve ceresi koyulaşmış , diğer kuşunuzda muhtemelen erkek bence bunlara 2 dişi alın ya da bir salmaya bırakın kimi seçerlerse alın eşe koyun.

öylemi dersiniz birkaç tecrübeli arkadaş daha yorum yaparsa tam emin olayım ona göre dişi arayışına geçeyim çok teşekür ederim yorumunuz için
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] [MENTION=6973]james007[/MENTION] sizlerinde değerli yorumlarını öğrenebilirmiyim

Son düzenleme:
öylemi dersiniz birkaç tecrübeli arkadaş daha yorum yaparsa tam emin olayım ona göre dişi arayışına geçeyim çok teşekür ederim yorumunuz için
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] [MENTION=6973]james007[/MENTION] sizlerinde değerli yorumlarını öğrenebilirmiyim

Sanırım benim yorumum sizin için yeterli olmadı . :) Peki bundan sonra sizin konularınıza yorum yapmamaya özen göstereceğim. Saygılarımla.. :)

hayır lütfen yanlış anlamayn tam netlik kazansın diye dedim estağfurullah tüm arkadaşların yorumu benim için değerlidir. çünkü kuşlar daha erginliğe ulaşmadı aldığımda 2-2,5 aylıktı 2 aydırda bendeler yaklaşık 5 aylıklar kızışma durumunda şüphede kaldım gözlerinde halka daha oluşmamış

hayır lütfen yanlış anlamayn tam netlik kazansın diye dedim estağfurullah tüm arkadaşların yorumu benim için değerlidir. çünkü kuşlar daha erginliğe ulaşmadı aldığımda 2-2,5 aylıktı 2 aydırda bendeler yaklaşık 5 aylıklar kızışma durumunda şüphede kaldım gözlerinde halka daha oluşmamış

Haklısınız , bir kaç usta yorumcu daha yorum atsın ondan sonra daha net bir sonuç elde edebiliriz. Saygılarımla.. Kolay gelsin...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ikiside erkek kuslarinizin

kuş erkek zaten dişi değil hocam

o zaman sıkıntı oldu ya yarın üreticinin yanına gideyim dişi diye vermişti peki yeni bir dişiyi nasıl seçmemi önerirsiniz eş tutma olayı sorun olmasın diye [MENTION=2806]Onur KUZUKIRAN[/MENTION] [MENTION=2444]Emre TAVLAN[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 13:34 --

arkadaşlar kuşu avuca alıp kuyruğunu kaldırıyorsa dişi kaldırmıyorsa erkek yönetemi nasıl oluyor bir foto ile gösterebilirmisiniz rica etsem

Son düzenleme:
Değerli yorumlarınız için herkese teşekür ederim şansa ikiside erkek demek tüh 2 dişiyle eşleştirme sorunu olacak şimdi nasıl eş tutacaksa artık zor gibi :)

Geri