petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi saldırmış yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Funda BAL tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    bu sabah bir baktım erkek kuşumun tepesinde kan var dişi saldırmış fakat yerdeki tüylerin tamamı da dişi ye ayit. şuan yine eskisi gibiler. tam sonuça yaklaşıyorken bu neden oldu acaba ve ne yapmam gerekiyor ? ayırmalımıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:00 -->-> Daha önceki mesaj 11:40 --

bişeyler yazın lütfen

2. Onur TÜFEKCİ

Kuşları en az 2 hafta ayrı kafeslerde tutun.

3. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    şuan eskisi gibi birbirlerini kaşıyorlar. ayırmam mı gerekiyor :/

4. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Dişinin saldırdığını gördün mü?

5. Mana

Mana Guest

6. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    dişinin saldırdığını görmedim. ama kavga etmişler belli. kafesin tabanında dişi kuşun tüyleri vardı erkek t onu yolmuş.

7. OzanEsmrsy

beyazşimşek Dişimi Oluyor Valla İsminin Hakkını Vermiş Şimşek Gibi Çakmış Kafasına Şunun Bakışlara Bak Tam Psikopat Tipli :D
    Bu Arada Ayırmanda Fayda Var :)

8. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Ayırmayınn Arkadaslar Bilmeden Yorum Yapmayın Dişinin Tüyleri Yede Diyor Biraz Dikkat Edin Arkadaşım Herşey Yoluna Giriyorken Eş Tutmuşken Demek İstedin? Muhtemelen Erkek Dişiyi Yuvaya Sokmak İstediği İçin Dişinin Tüyleri Yere Dökülmüş Erkekde Ufak Bi Yara Almış Ayırmayın Seyredin Ve Şu Anda Birbirlerini Kaşıyorlar diyorsunuz muhtemelen eş tutmuşlar

9. kartall82

kartall82 Guest

eyer eş tutmuşlar ise sıkıntı yoktur birde böyle ufak tefek şeyler için cok fazla telaş yapmanıza gerek yok bende ilk başlarda sizin gibi çok tedirgindim kuşlarımın üzerine cok düşerdim ve sırf bu yüzden bir kuşumu kaybettim hiçbir neden yokken anlayacağınız sakınan göze çöp batar rahat olun zaman buldukça kuşları gözlemleyin ona göre karar verin

10. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    bunlar 3 aydır beraberler geçenlerde konu açmıştım yine '' ne aşamadayız'' diye. çok iyi anlaşıyorlar. bende anlamadım. çiftleşmeye mi çalıştı acaba? dişi erkeğe hala kur yapıyor. erkek t dişiye tabii. anlamadım vllh. sabah olmuş olan, bişey görmedim bende

11. ucer

ucer Guest

yazık olmuş cok uzuldum

#11 ucer, 20 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ocak 2014
  12. filiz Tohum

Allah'ım benim çiftimde sizinkine benziyor dişi beyaz erkek grimavi
    bizim dişide cazgır gözümü açtınız onları devamlı gözlem altında tutayım o zaman
    geçmiş olsun diyelim

13. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    arkadaşlar kuşun hırçınlıgı rengine göre değildir huyu ile alakalıdır yani her beyaz kuşa arsız denmez :):)

14. Sinan ÇELİK

Birgün kuşlara bakmaya çıktım. Bir baktım takımın birinin erkeğinin göz görünmüyor kan revan içinde kalmış. Dişi parçalamış belli oluyor ama öpüşüyorlar bir taraftan da karışmadım. Gel zaman geç zaman ilk yumurtaları geldi parazit yüzünden dişi pek yatmadı 1 yavru çıktı ve öldü hatta üstteki kafestede yavrular vardı dişi öldü. Şimdi kuşumun 5 yumurtası var fakat yine yatmamaya başladı. Var bir uğursuzluk ama çözemedim. Benim kuşların hikayesini de öğrenmiş oldunuz :)

15. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    sinan yatan baska kusun varsa onların altına at yumurtaları bak mesela simdi tepeli felan aldın sen elinde muhakkak iyi bir bakıcı kus olmalı sıra düz kus tepeli yumurtası değerlidir işini şansa bırakmayıp yumurtaları kaydırabilirsin

16. Sinan ÇELİK

Şimdiki yumurtaları aynen öyle yaptım hayırlısı bakalım :)

17. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    teşekkürler

18. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Benzer bir durumu bende yaşadım, çiftimin bir yavrusu vardı, yavru varken dişi çiftleşmek istemiyor ama erkek kızıştığı için sürekli baskı yapıyordu, bir gün erkek dişinin ayağını parçalamış, erkeği ayırdım, dişi yavruyu büyüttü, şimdi kuşları tekrar eşe attım ve hemen çiftleştiler, şimdilik sorun yok ama yavru 15-20 günlük olunca erkeği kafesten alıp biraz uçuracam, bu sayede kızgınlığını üzerinden atmaya çalışacam, yoksa yine kavga edebilirler...

19. Nilgün BULUT

Oy sakallari cok guzel erkegin vallaha kolye gibi olmus.

20. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bu ne biçim erkek yav dayak yemiş :D bu arada hangisini çok seviyosan o kalsın diğerini sat veya birine ver bendede aynı durum oldu ikisinden biri kesin ölücek sat illaki birini :S

Sayfayı Paylaş