Karadeniz Pet

Dişi ve erkek mi acaba?

• Konbuyu başlatan Ali_Sabit_EV
  • Başlangıç tarihi
A

Ali_Sabit_EV

Guest
Kuşlarımı dişi ve erkek diye aldım ama doğru mu acaba?

a1e69bcd6a7348d58c6e2da980aaf0a4.jpg

33db2db371561a5466a2b738b543c666.jpg

Sarı erkek beyaz dişi gibi ikisi de 2 aylık falan yerli

Beyaz erkek sarı dişi diye aldım ve 6 aylık dediler ama ben de bilmiyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

Daha iyi foto çekeceğim inşallah

Kuşlar 6 aylik değil daha küçükler, 6 ay olsa kafa tüyunun açılmış olması ve cere renginin belli olmasi lazımdı.
Beyaz mavi dışı diğeri erkek, renkleri güzel, hayirli olsun.

Beyaz erkek sarı dişi diye aldım ve 6 aylık dediler ama ben de bilmiyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

Daha iyi foto çekeceğim inşallah

Yavru almak niyetindeyseniz en az 7-8 aylık erkek 10-12 aylık dişi tercih edin bu kuşlar maximum 4 aylık

Kuşlar 6 aylik değil daha küçükler, 6 ay olsa kafa tüyunun açılmış olması ve cere renginin belli olmasi lazımdı.
Beyaz mavi dışı diğeri erkek, renkleri güzel, hayirli olsun.
Çok Sağolun ... Emin olabilmek için daha yakından çektim...

Benim için tavsiye edebileceğiniz şeyler varmı... Mesela yeşil beyaza yaklaşınca bazen beyaz yeşile vuruyor gagası ile... Fazla ötmüyorlar... İkisini de ayrı kafeslerden aldım... Alalı 4 gün oldu...

Yavru sayılır bunlar, yerini yadirgarlar ilk asamada. Sessizlikleri ondan olabilir.
Şu aşamada ayırmaya gerek yok, birlikte kalsinlar. Ne konuda tavsiye istiyosun

O zaman kuşları ayiracaksin. Ayrı kafesler ayrı odaya koyarsin. Erkek kuşlar daha çabuk alışır.
Kafese oyuncak özellikle ayna koymayın, sizinle ilgilenmeli sizde kusla.
zaman ayirmalisiniz, elinize alın Sevin. ..

Tabiki, siz kendinize alıştırmak istediğinizi söylediğiniz için öyle bir yol önerdim.
Yaşları büyükçe tekrar birlestirebilirsiniz. Şuanda üremeleri söz konusu değil zaten.

Ne kadar sonra üremeleri için yuva koyayım acaba... Sizi de çok rahatsız ettim kusura bakmayın...:)

Geri