Karadeniz Pet

dişim ilk yumurtasını kırdı acaba neden ??

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kusun altında 5 yumurta var ılk yumurta ufaktı diğerlerine nazaran bugun baktıgımda kırmıs onu 15 gun olmustu ılk yumurtayı verelı cıkmayacagını anladı dıyemı kırdı acaba ?

sürekli yumurtalkarı yuvarlıyo yuvada

zaten yumurtalaraı yuvarlamasa sabit dursa yavru çıkmaz onu hergün yuvarlar yer değiştirir ilk yumurta diğerlerinden farklı olduğu için atmıştır.

Anormal bi durum yok kuşlarınızı rahatsız etmeyin aksi takdirde diğer yumurtalarada zarar verebilir....

Vitamin veya protein eksikliği hissedipte kırmışta olabilir. Eğer bu sebepten kırmışsa dişinize mama yapıp vermenizi şiddetle tavsiye ediyorum..

Vitamin veya protein eksikliği hissedipte kırmışta olabilir. Eğer bu sebepten kırmışsa dişinize mama yapıp vermenizi şiddetle tavsiye ediyorum..

aynen katılıyorum kalsıyum eksikligi olabilir veya biyerede çarpmış olabilir eger kusunuzun yuvalıgında çukur yoksa talaş yoksa çarpıp kırılmış olabilir
saygılar

O yumurtanın boş olduğunu anlamıştır bu nedenle kırmıştır yer işgal etmesin diye.. Anne kuşlar duyarlı böyle.. Siz rahatsız etmeyin yeter.. Dikkat edin o kırdığı yumurtada yavru yoktur

Mama yapıp veriyorum kalamar kemiğide var heralde cıkmayacagını anldı ondan kırdı evet sadece sarısı var yumurtanın :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:52 --

Erkek dişinin yanına girip cıkıyo bazen beraber takılıyolar sıkıntı olurmu bu durum ???

Hmm öyleyse sorun yok :)

Geri