petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dışını ne zaman kızışır?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ali arda tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. ali arda

ali arda New Member

Beğenileri:
    0
    erkek kuşumun gagası kahverengiye dönmüş durumda bu kızışmış olduğunu gösteriyor diye tahmin ediyorum ve dışı kuşum da gagası pembe gibi duruyor sizce dışı kuşum ne zaman kızışır ve kızışması için ne yapmalıyım... yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. Citroen

Citroen New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek kusun ceresi kahverengi olmaz, eger kahverengi ise o kusunuz disidir, diger kusunuzun ceresi pembeye donukse kusunuz kizismamis bir erkekdir.

#2 Citroen, 6 Aralık 2014
    Son düzenleme: 6 Aralık 2014
  3. ali arda

ali arda New Member

Beğenileri:
    0
    örnek olarak gönderiyorum şu anda kuşlarımın yanında değilim erkek kuşun gagası böyle

dişi kuşumun da gagası böyle

4. Citroen

Citroen New Member

Beğenileri:
    0
    Ok gaga derken ben cere renginden bahsetmistim, kizisip kizismadigini cere rengine bakarak anliyoruz, erkegin ceresi koyu mavi, disininde kahverengi ise kizismis oluyor.

5. ali arda

ali arda New Member

Beğenileri:
    0
    benim erkek dişinin etrafında dönüp duruyor ama dişi pas vermiyor dişinin kızışması için ne yapmalıyım ...

6. Citroen

Citroen New Member

Beğenileri:
    0
    Yemine az miktarda nijer tohumu atabilirsiniz, normal yemlige bi cay kasigi atmaniz kafi. Fazla atmaniz durumunda kuslarda yaglanma yapabiliyor. Dikkat etmek lazim.

7. ali arda

ali arda New Member

Beğenileri:
    0
    nijer tohumunu mamanın içine koyup versem olur mu? birde bendeki yemlik büyük olan yemliklerden ne yapmalıyım sence

8. Citroen

Citroen New Member

Beğenileri:
    0
    Mamanin icine degilde yemin icine koyarsaniz daha iyi olur, buyuk dediginiz yemligi normal yemlige gore oranlayip yeterince koyabilirsiniz, buyuk dediginiz yemlik normal yemlikten ne kadar buyuk akilli yemlikten bahsediyorsaniz normal dolulukta bir yemek kasigi yeterli olur. Ben akilli yemligime 1 yemek kasigi koyuyorum.

#8 Citroen, 6 Aralık 2014
    Son düzenleme: 6 Aralık 2014
  9. ali arda

ali arda New Member

Beğenileri:
    0
    evet akıllı yemlik.teşekkürler.sizce dişi ile erkeği ayırmam gerekiyor mu peki kızışmaları için

10. fatih akso

nijer havuç ve mama

11. Citroen

Citroen New Member

Beğenileri:
    0
    Kuslari 2 hafta birbirini gormeyecek sekilde ayirabilirsiniz. Birbirlerini gormesinler sadece seslerini duysunlar. Iki hafta sonra disi kusu erkegi yanina koyabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş