Karadeniz Pet

dışını ne zaman kızışır?

ali arda

Yeni Üye
erkek kuşumun gagası kahverengiye dönmüş durumda bu kızışmış olduğunu gösteriyor diye tahmin ediyorum ve dışı kuşum da gagası pembe gibi duruyor sizce dışı kuşum ne zaman kızışır ve kızışması için ne yapmalıyım... yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Erkek kusun ceresi kahverengi olmaz, eger kahverengi ise o kusunuz disidir, diger kusunuzun ceresi pembeye donukse kusunuz kizismamis bir erkekdir.

Son düzenleme:
örnek olarak gönderiyorum şu anda kuşlarımın yanında değilim erkek kuşun gagası böyle

erkek-muhabbet-kusu.jpg

dişi kuşumun da gagası böyle

1zbqrlu.jpg

Ok gaga derken ben cere renginden bahsetmistim, kizisip kizismadigini cere rengine bakarak anliyoruz, erkegin ceresi koyu mavi, disininde kahverengi ise kizismis oluyor.

benim erkek dişinin etrafında dönüp duruyor ama dişi pas vermiyor dişinin kızışması için ne yapmalıyım ...

Yemine az miktarda nijer tohumu atabilirsiniz, normal yemlige bi cay kasigi atmaniz kafi. Fazla atmaniz durumunda kuslarda yaglanma yapabiliyor. Dikkat etmek lazim.

nijer tohumunu mamanın içine koyup versem olur mu? birde bendeki yemlik büyük olan yemliklerden ne yapmalıyım sence

Mamanin icine degilde yemin icine koyarsaniz daha iyi olur, buyuk dediginiz yemligi normal yemlige gore oranlayip yeterince koyabilirsiniz, buyuk dediginiz yemlik normal yemlikten ne kadar buyuk akilli yemlikten bahsediyorsaniz normal dolulukta bir yemek kasigi yeterli olur. Ben akilli yemligime 1 yemek kasigi koyuyorum.

Son düzenleme:
evet akıllı yemlik.teşekkürler.sizce dişi ile erkeği ayırmam gerekiyor mu peki kızışmaları için

evet akıllı yemlik.teşekkürler.sizce dişi ile erkeği ayırmam gerekiyor mu peki kızışmaları için

Kuslari 2 hafta birbirini gormeyecek sekilde ayirabilirsiniz. Birbirlerini gormesinler sadece seslerini duysunlar. Iki hafta sonra disi kusu erkegi yanina koyabilirsiniz.

Geri