Karadeniz Pet

Dişinin Anüsünde Dışkı Birikmesi (acil)

taşkın

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişi kuşumun anüsünde toplu iğne büyüklüğünde kurumuş beyaz bok var bu bir sııkıntı yaratırmı almaya çalıştım da alamadım kafam çok fena takıldı buna ya :(

oncelikle kullandiginiz kelime biraz argo olmus o cumleye :D neyse konuya donelim bu olay ciddi sorunlar ortaya cikarabilir tehlikeli bir durum boyle devam ederse kusunuz diskisin yapamayabilir ve uzulerek soyluyorum bu olume sebebiyet verebilir cozumune bir sey diyemem daha iyi bir cevap beklemelisiniz insallah kusunuz iyilesir

argo bir tabir kullanmak istememiştim :) inşşallah bir çözüm bulurum çünkü kuşum çok durgunlaştı acaba yumurtamı sıkıştı yoksa kakamı diye kuşu elime alıp baktım ama işin içinden çıkamadım açıkçası :(

kuşun ya ishalden öyle olmuş , ya yumurtayı cok veriyorsun yada yeşilliği ..
bunları haftada 1 - 2 defa ver.. haşlanmış patates bulunsun kafesinde ,
gece-gündüz ısı değişimleri çok olan yerlerde bu sorun olabilir ısıyı dengele ,
neoteramisin-vitamin takviyesi yapın suyuna ve hergün değiştirin suyunu .
sıcak tutun kuşu.

geçmiş olsun.

Son düzenleme:
kuşun ya ishalden öyle olmuş , ya yumurtayı cok veriyorsun yada yeşilliği ..
bunları haftada 1 - 2 defa ver.. haşlanmış patates bulunsun kafesinde ,
gece-gündüz ısı değişimleri çok olan yerlerde bu sorun olabilir ısıyı dengele ,
neoteramisin-vitamin takviyesi yapın suyuna ve hergün değiştirin suyunu .
sıcak tutun kuşu.

geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim. 2 gün arayla yumurta maması verıyordum ondan kaynaklı olabilirmi? yeşillik hiç vermedim ve diğer şartlar kuşlarım için uygun.

hala temizlemediysen bi kaba ılık sirkeli su yap kusun alt kısmını batır çıkar yumusasın kalanınıda pamukla temizlersin

şuan hallettim çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim. 2 gün arayla yumurta maması verıyordum ondan kaynaklı olabilirmi? yeşillik hiç vermedim ve diğer şartlar kuşlarım için uygun.

2 gün çok sık biraz ara ver bi hafta haftada 3 gün bi haftada haftada 2 gün ver mama yı

Öyle yapmaya karar verdim sağolun.

Geri