Karadeniz Pet

dişinin yuva temizliği ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
merhaba arkadaşlar bizim dişi yine yumurta hazırlığı yapıyor olmalı. dünden beri yuvanın içinde ne kadar talaş varsa boşalttı. benden daha bile güzel temizliyor :)

biliyorsunuz ki artık yumurtlamasını istemiyorum ve zaten kendine zararlı artık. en büyüğü 25 en küçüğü 16 günlük yavrular hala yuvada. ve yavruların gelişimi oldukça yavaş çünkü çok çok minik doğmuşlardı. ayrıca anne yine yavrularına gaga atma çalışmalarına da başladı.

şimdi ben yumurtlasın istemiyorum yuvada ki yavruları bi büyütse yetecek. eşleri ayır diceksiniz. her ikisini de denedim biri olmadığında yavruları doyurmuyorlar. hiç çiftleştiklerine şahit olmadım birbirlerine yanaştıklarında hep kovaladım ama çiftleşmişler. ve ilk defa bizimkinde gördüğüm bir şey dişi erkeğin sırtına çıkıyor nasıl bir şeyse. ha bu arada erkeği sabahtan akşama kadar kafesten alıyorum 1-2 saatte bir kafese koyup beraber yavrularını besliyorlar sonra tekrar alıyorum.

şimdi yavruların yuvadan atlaması uzun sürecek gibi geç gelişiminden dolayı. anne bugün yarın yumurtlar. yumurtaları yumurtladığı gibi altından mı almalıyım yoksa yavrular atlayana kadar yatsın ondan sonra yuvalığı mı almalıyım ? yumurtaları aldım diye bir sorun olur mu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:20 -->-> Daha önceki mesaj 12:25 --

arkadaşlar bugün dişi ile erkeği hiç yan yana getirmedim ve dişi ne kendisi yemek yedi ne de yavruları doyurdu. artık dayanamadım erkeği kafese aldım ikisi birden yeme hücum ettiler yavruları doyurdular. ne aşkmış anlamadım eşi olmadan yemek bile yemeyen bir annemiz var.

Masaallah... Hani es tutma dedikleri sey icin sizin kuslar ornek gosterilmeli... Firtanasi da siddetli, aski da :) Sonunda da guzel yavrular olmasi ayri guzel bisey...

Yumurtladigi her yumurtayi al altından at eğer bir kaç gün yatarsa tutar ve günaha girersin

Masaallah... Hani es tutma dedikleri sey icin sizin kuslar ornek gosterilmeli... Firtanasi da siddetli, aski da :) Sonunda da guzel yavrular olmasi ayri guzel bisey...

teşekkür ederim maşallah birbirlerine çok bağlılar ama bir süre dinlenmeleri gerektiğini bilemiyorlar işte :( zaten onların aşkı bir yana o minicik yavruların her gün büyüdüğünü izlemek çok başka bir şey çok şükür.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:52 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

Yumurtladigi her yumurtayi al altından at eğer bir kaç gün yatarsa tutar ve günaha girersin

sağolun Yusuf bey ben hiç böyle düşünmemiştim haklısınız bir canlı oluşmuş olacak:(

arkadaşlar her şeyi göze alıp dişiyi ayırdım artık. çünkü ne erkeği rahat bırakıyor sürekli çiftleşmek için nede yavrulara huzur veriyor. tüylerini yoldu yine. babayla yavrular aynı kafeste baba doyurmazsa kendim doyurmaya çalışcam en küçüğü 20 günlük zaten tek sıkıntım o olur.

ama bi sorum var sizlere ? dişiyi tek başına ayrı bir kafese mi koymalıyım ? yoksa daha önceki yavrularının yanına koymam da bir sıkıntı olur mu ? bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:12 -->-> Daha önceki mesaj 11:49 --

önceki kuşların yanına koydum kafesi onlarla ilgilenmye de başladı sanki.

Geri