petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dışkı Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Sia tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Sia

Sia New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhabalar. Ben yeni bir kuş aldım. 3-4 gün oldu. Geldiğinden beri dışkısı poposuna yapışıyor ve koyu yeşil bir rengi var. Neredeyse siyaha yakın. Aldığım yere gittiğimde mineral eksiliğinden olur dedi ve Avimineral verdi. Sizce bunun nedeni nedir, bu ilacın faydası olur mu ve siz ilaç kullanmadan işe yarayacak bir yol önerebilir misiniz?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Cevap: Dışkı Sorunu

Yeni ortama gelen kuşların ishal olmaları normal bir durumdur ama tedbir olarak gözlem altında tutmakta fayda var. Eğer bir hastalığı yoksa aspur vererek birkaç gün içinde düzelecektir. Eğer hastalıktan dolayı ise hastalığa uygun ilaç kullanmak gerekecektir.

3. Alparslan66

Beğenileri:
    5

Bende ayni durum var ama benim kuslari yeni almadim dışkı poposuna yapismaya basladi ozelliklede geceleri oluyor ishal ilaci verdim yemin icinde aspur var gecmedi hala baska ne yapabilirim

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270

Pirinç kaynatarak suyunu suluğa koyabilir haşlanmış pirinçleride ayrı bir kapta verebilirsiniz. Bunlar fayda etmez ise daha kuvvetli ilaçlar kullanmak gerekecektir.

5. Sia

Sia New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkürler. Dediklerinizi yapacağım. Bir de kuş hareketli, canlı hiçbir hastalık belirtisi yok ama altına serdiğimiz peçetenin altına giriyor ve aşağıda duruyor çoğunlukla. Dişi, 2-2.5 aylık bir kuş. Neden böyle davranıyordur?

[​IMG]Aynen böyle yan yatıyor.

[​IMG][​IMG]

#5 Sia, 17 Haziran 2016
    Son düzenleme: 17 Haziran 2016

Sayfayı Paylaş