Karadeniz Pet

Dışkı Sorunu

Sia

Yeni Üye
Herkese merhabalar. Ben yeni bir kuş aldım. 3-4 gün oldu. Geldiğinden beri dışkısı poposuna yapışıyor ve koyu yeşil bir rengi var. Neredeyse siyaha yakın. Aldığım yere gittiğimde mineral eksiliğinden olur dedi ve Avimineral verdi. Sizce bunun nedeni nedir, bu ilacın faydası olur mu ve siz ilaç kullanmadan işe yarayacak bir yol önerebilir misiniz?

Cevap: Dışkı Sorunu

Yeni ortama gelen kuşların ishal olmaları normal bir durumdur ama tedbir olarak gözlem altında tutmakta fayda var. Eğer bir hastalığı yoksa aspur vererek birkaç gün içinde düzelecektir. Eğer hastalıktan dolayı ise hastalığa uygun ilaç kullanmak gerekecektir.

Bende ayni durum var ama benim kuslari yeni almadim dışkı poposuna yapismaya basladi ozelliklede geceleri oluyor ishal ilaci verdim yemin icinde aspur var gecmedi hala baska ne yapabilirim

Pirinç kaynatarak suyunu suluğa koyabilir haşlanmış pirinçleride ayrı bir kapta verebilirsiniz. Bunlar fayda etmez ise daha kuvvetli ilaçlar kullanmak gerekecektir.

Çok teşekkürler. Dediklerinizi yapacağım. Bir de kuş hareketli, canlı hiçbir hastalık belirtisi yok ama altına serdiğimiz peçetenin altına giriyor ve aşağıda duruyor çoğunlukla. Dişi, 2-2.5 aylık bir kuş. Neden böyle davranıyordur?

2zxq9n8.jpg
Aynen böyle yan yatıyor.

2zxq9n8.jpg
2zxq9n8.jpg

Son düzenleme:
Geri