Karadeniz Pet

Dışkı Yeme Sorunu

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
Çiftim yuvalık hazırlığında.

Dişi ne zaman gaga taşına ve kalamara yönelse erkek çiftleşmek için kur yapıyor. Dişiye yedirmiyor kendi besliyor. Dişiye yem bile yedirmiyor kendi besliyor hep. Sadece mama yiyor dişi. Dişi erkeğe göre kalıplı erkek çok iyi besliyor.

Bugünlerde kalamara isteği arttı ama yiyemiyor

-aynı anda yuva altı teline inip kemirmeye çalışıyor.

-Dışkısındaki beyaz kısmı yiyerek kalsiyummu karşılamaya çalışıyor anlayamadım.

-Bunu nasıl engelleyeceğim ? Ne gibi zararı olur ? Temiz tutuyorum fakat çok sık temizlemem gerekiyor yetişemiyorum.

Nasıl engellerin bu durumu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dişi ne zaman gaga taşına ve kalamara yönelse erkek çiftleşmek için kur yapıyor. Dişiye yedirmiyor kendi besliyor. Dişiye yem bile yedirmiyor kendi besliyor hep. Sadece mama yiyor dişi. Dişi erkeğe göre kalıplı erkek çok iyi besliyor.

-Bunu nasıl engelleyeceğim ? Ne gibi zararı olur ? Temiz tutuyorum fakat çok sık temizlemem gerekiyor yetişemiyorum.

Ne yapmalıyım ?

Bilgisi olan yok mu ?

[mention]ADRIAN [/mention] [mention]FındıkBaba [/mention] [mention]MeCHuLBeY [/mention]

[mention]ADRIAN [/mention] [mention]FındıkBaba [/mention] [mention]MeCHuLBeY [/mention]

Dışkı yeme, Vitamin ve mineral eksikliğinden dolayı kaynaklanır. Eğer multivitamin takviyesi yapıyorsanız daha kaliteli bir ürün alabilirsiniz.

Dışkı yeme, Vitamin ve mineral eksikliğinden dolayı kaynaklanır. Eğer multivitamin takviyesi yapıyorsanız daha kaliteli bir ürün alabilirsiniz.

Haftada 2 kere gervit w, yumurtlayana kadar fertivit. Ve diazyme 256 kullanıyorum haftada 2 kere çimlenmiş buğday ve haftada 3 kere yumurta maması veriyorum.

Haftada 2 kere gervit w, yumurtlayana kadar fertivit. Ve diazyme 256 kullanıyorum haftada 2 kere çimlenmiş buğday ve haftada 3 kere yumurta maması veriyorum.

Başka bir sorun olabilir, kullandığınız ürünler kaliteli ürünler. Izgaralı bir kafes kullanın.

Başka bir sorun olabilir, kullandığınız ürünler kaliteli ürünler. Izgaralı bir kafes kullanın.

Hocam ızgarada var. Bugün sade haşlanmış yumurtada koydum. Ama fayda etmedi. Mineral taşıda var. Eksik bişey yok fakat anlamadım.

Hocam ızgarada var. Bugün sade haşlanmış yumurtada koydum. Ama fayda etmedi. Mineral taşıda var. Eksik bişey yok fakat anlamadım.

Temizliği daha sık yapın, ızgara ya bulaşan dışkıyı yiyor o halde.

Takip et bakalim hüseyin devam edecekmi yaparken ne yapio takipcisi ol ona göre bir yorum yapalım acaba disimi yem yedirmiyor

Dişi kuşum, kafes teline yapışan dışkıları kemirmeye çalışıyor sürekli değil.
Elimi alıştırdım. Kemirinxe elimi şıklarıyorum yukarı çıkıyo ama ben ayrıldığım an gizlice izliyorum kafes telini kemiriyor. Kafeste kemirecek şey çok. Erkek, dişiye yem kalamar gaga taşı yedirmiyor. Ama dişi aşırı besliyor kilo aldı. Dişinin sadece mama kabındam yemesine izin veriyor. Bende bugün yumurta kaynatıp verdim.

Mamadan hariç öyle yapayım biraz belkide mamadan yumurtayı seçip yemiyordu. Ama kalamar tozu katmıştım.

Bugün hatta peçete serdim tele, ünip parçadı geri aldım peçeteyi. Beyaz gördüğü herşeye saldırıyor kemiriyor. Ama gaga taşına kalamara izin vermiyor erkek. Başına dikiliyo hemen.

Taban teline gaga taşı takmayı deneyim birde. Belki erkek orda onu eahatsız etmez.

Teşekkürler